Banvit A.Ş. Önceki Y.K.Bşk. Ömer Görener : ''Banvit BK, Türk basketbolu için önemli bir değerdir.''
Banvit A.Ş. Önceki Y.K.Bşk. Ömer Görener : ''Banvit BK, Türk basketbolu için önemli bir değerdir.''

Banvit A.Ş. önceki yönetim kurulu başkanı Ömer Görener Yeni Erdek Gazetesi’nden Önder Balıkçı’ya bir röportaj verdi.

Banvit A.Ş. önceki yönetim kurulu başkanı Ömer Görener, Banvit Basketbol Kulübü’nün mutlaka yaşatılması ve Türk basketboluna hizmetinin sürdürülmesi gerektiğine dikkati çekti. Banvit BK’nın, Türk basketbolunda özellikle alt yapıda ülkemizde eşi görülmeyen bir düzeni kurduğuna işaret eden Görener, şu değerlendirmelerde bulundu : ‘‘Galatasaray, Anadolu Efes, Fenerbahçe, Beşiktaş, Darüşşafaka gibi İstanbul takımlarının da altyapıları var ama Banvit BK’nın altyapısı çok farklı. Çünkü küçük bir kentte, alt yapınıza aldığınız çocukları, gençleri kontrol etme olanağınız çok fazla. Onları bir arada tuttuğumuz için okullarıyla ilişkilerini, derslerindeki başarılarını, arkadaşlarıyla iletişimleri çok iyi izleniyor.

Bu sistemi önceden kurmuş olsak da, Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç çok iyi geliştirdi. Verdiği bu büyük emek nedeniyle Özkan Kılıç kutlanmayı ve övgüyü hak ediyor. Bu düzen kesinlikle sürmeli. Banvit Basketbol Kulübü, hem Bandırma, hem de Türkiye için çok önemli bir varlık, bir değer.

Banvit A.Ş.’nin yeni yönetiminin de bu değeri, ellerinin tersiyle itmelerini doğru bulmuyorum. İnanıyorum ki, onlar da bu değeri yaşatacaklardır. Ancak, basketbolda bir sonraki sezonun hazırlıkları, içinde bulunulan sezonun ortasında başlar. Bu nedenle yeni yönetimin, Ocak 2019 ayı sonuna kadar bu konudaki açık tavrını ve düşüncesini ortaya koyması gerekir.’’ dedi.