Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç'ın En Mutlu Günü
Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç'ın En Mutlu Günü

Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç’ın oğlu ve Banvit Basketbol Akademi kurucularından Öncü Kılıç ile Nurlana Musayev Erdek’te düzenlenen muhteşem bir törenle dünya evine girdiler.

Cuma günü Erdek Riva Restaurant’ta gerçekleşen nikah törenine Türkiye Basketbol Federasyonu ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu ile Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan da katıldı.

Banvit Basketbol Akademi kurucularından Öncü Kılıç ile Nurlana Musayev’in nikahını Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza kıyarken, nikah şahitleri ise Hidayet Türkoğlu ve Ömer Onan oldu.

HİDAYET TÜRKOĞLU : ‘‘Üç Banvit daha olsa Türk basketbolu önemli noktalara gelir’’

Nikah şahidi olup genç çiftleri kutlayarak mutluluklar dileyen Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu, Türk basketbolu hakkında açıklamalar yaparak altyapıya önem veren Banvit’i örnek olarak gösterdi.

Banvit gibi altyapıya önem veren takımların sayısının artmasının basketbolu daha da yukarılara çıkaracağına işaret eden Türkoğlu, “Banvit gibi bir yapılaşmanın 3 tane daha olması Türk basketbolunun çok önemli yerlere gelmesini sağlayabilir. Biz arkadaşlarımızla yaptığımız her organizasyonda bunun devam etmesi gerektiği söylüyoruz. Bu tip organizasyonlar birçok oyuncuya ve antrenörümüze birçok imkân tanıyor.

Diğer kulüplerle yaptığımız görüşmelerde her zaman Banvit örneğini gösteriyoruz. Böyle güzel örnekler yaratabilirsek sanırım basketbol açısından daha iyi bir ivme kazanacağımıza inanıyorum.

Şu anda da biliyorsunuz takımın başında alt yapı hocası Ahmet hoca var. Biliyorsunuz A takımın başına geçti inşallah başarılı olacaktır. Bandırma halkına da uzun yıllardır basketbola sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum. İnşallah bir de daha üst bir salon kazandırırsak daha üst seviyelere gelecektir.” dedi.

SPOR VE İŞ DÜNYASI BU DÜĞÜNDE BULUŞTU

Cuma günü düzenlenen nikah töreninin ardından Cumartesi akşamı da Erdek’te bulunan Erdekland’da gerçekleşen düğünde protokol, spor, iş dünyası ve çiftin yakınlarından oluşan yaklaşık 800 davetli bir araya gelerek Kılıç Ailesinin mutluluğunu paylaştılar.

Balıkesir Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Bandırma İlçe Emniyet Müdürü Soner Duran, Gönen İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, Bandırma Spor Kulübü Başkanı Göksel Karlahan, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Banvit BK Sportif Direktörü Turgay Çataloluk, Banvit BK Genel Menajeri Turgay Zeytingöz, Banvit Basketbol Kulübü ile Bandırma Kırmızı Basketbol Kulübü teknik ve oyuncu kadroları ile çok sayıda seçkin davetli  bu güzel geceye katıldılar.

Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç, Öncü Kılıç ve Banvit A Takım oyuncuları orkestra eşliğinde doyasıya eğlendiler. Banvit’in yabancı oyuncuları Jordan Morgan, Devin Oliver, Alex Perez, Marcus Thornton ve Stefan Bircevic ilk kez katıldıkları bir Türk düğünündeki eğlenceye eşlik ettiler.

Banvit Basketbol Kulübü olarak Kılıç çiftini tebrik ediyor, bir ömür mutluluklar dileriz.