Basketfaul (İlker Yıldız) : BANVİT RÜZGARI
Basketfaul (İlker Yıldız) : BANVİT RÜZGARI

Türkiye’nin önde gelen basketbol sitelerinden olan basketfaul.com’da İlker Yıldız’ın kaleme aldığı yazı şu şekilde :

U17 Milli Takımımızın 12 kişilik kadrosunda yer alan 4 oyuncu (Atakan Erdek, Alperen Şengün, Furkan Haltalı ve Önder Atun) Banvit kulübü oyuncusu. Türk basketboluna kazandırdığı oyuncular için Banvit basketbol kulübümüze ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bütün Milli Takım kategorilerindeki Banvit oyuncularını dikkatle izliyorum, bu oyuncuların diğer kulüplerdeki oyunculara göre farkları nelerdir diye. Açıkça söylemeliyim ki, Banvit oyuncularının temel karakteristiğinde; üst seviyede fundamental üstünlüğü, mücadeleci olma, sertliğe karşı doğru reaksiyonu gösterme, her türlü fiziksel ve psikolojik baskıya karşı oynayabilme ve kazanma azmi dikkat çekiyor.

Artık bir Banvit ekolünden söz edebiliriz, çünkü bütün Banvitli oyuncularda adeta bu özellikler olmazsa olmaz hale gelmiş. Kuşkusuz gerek kulüp yönetimi ve gerekse teknik ekip arasında çok güzel bir iletişim var.

Öncelikle Banvit basketbol kulübünde altyapı oyuncusundan beklentiler, yukarıda bahsettiğim şekilde A takıma yükselme adına donanımlı hale getirme şeklinde gerçekleştiriliyor.

Bandırma Kırmızı ile bu sezon TBL’de çok büyük işler başaran Sayın Ahmet Gürgen U17 Milli Takımımızın bu turnuvada antrenörlüğünü yapacak.