Banvit U15 Takımı Türkiye Şampiyonu
Banvit U15 Takımı Türkiye Şampiyonu

TBF Altyapı Faaliyetleri kapsamında İzmir’de düzenlenen U15 Erkekler AA Türkiye Şampiyonası’nda Banvit, finalde Anadolu Efes’i 66-60 yenerek Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. Şampiyonanın MVP’si Turuncu – Yeşilli takımdan Yiğit Hamza Mestoğlu oldu. Genç pivot final maçında 27 sayı, 9 ribaund ve 4 asistlik performans sergiledi.

İzmir Halkapınar Spor Salonu’nda oynanan mücadeleye Banvit hızlı başladı. İlk çeyreği 17-16 önde tamamlayan Turuncu – Yeşilli gençler soyunma odasına 29-30 geride girdi.

Banvit üçüncü çeyrekte Yiğit Hamza Mestoğlu ve Arhan Arıcılar’ın sayılarıyla oyunun kontrolünü eline alırken periyotu 44-40 önde tamamladı. Son çeyrekte oyunun kontrolünü elinde tutan Turuncu – Yeşilli gençler karşılaşmadan da 66-60 galibiyetle ayrıldı ve Türkiye Şampiyonu oldu.

Banvit’te Yiğit Hamza Mestoğlu turnuvaya damgasını vururken, genç pivot turnuvanın MVP’si, En İyi Pivot ve Sayı Kralı ödülüne layık görüldü. Turnuvada ayrıca Berkin Cilev de maç başına 7,7 asist ortalaması ile Asist Kralı ödülüne sahip oldu.