Eurohoops : ‘’Doğru Organizasyon, Doğru Adam: Banvit & Filipovski’’
Eurohoops : ‘’Doğru Organizasyon, Doğru Adam: Banvit & Filipovski’’

Türkiye'nin ve Avrupa'nın önde gelen basketbol internet sitelerinden Eurohoops'ta çıkan haber şu şekilde :

Yıllardır istikrarlı bir şekilde doğru yapısını devam ettiren Banvit, bu sezona da damgasını vurmaya devam ediyor.

Türkiye’de spor genellikle üç büyük kulüp üzerinden konuşulur ama yerel takımların da ne kadar önemli olduğunu, o takımların doğru sistem ve doğru planlama ile ne kadar doğru işlere imza atabileceğini Banvit ve Bandırma bize gösteriyor.

2006’dan itibaren düzenli olarak ligde mücadele eden Banvit, bütçesi ne olursa olsun yıllardır ligde istikrarlı bir şekilde playoff yapmayı başarırken organizasyon olarak da Türk sporuna örnek oluyor.

Yıllardır oluşturduğu kültürle Bandırma gibi küçük bir ilçeyi, kalbi basketbol için atan bir yer haline gelen getiren Banvit, bunun yanında Türk basketbolunun en önemli alt yapılarından biri olmaya da devam ediyor.

Rıdvan, Tolga, Şehmus gibi genç oyunculara çok önemli roller veren ve onlara güvenen Banvit, bu genç oyuncularla ligin en büyük renklerinden biri olmayı başardı. Üstelik bu daha işin görünen kısmı. Bandırma Kırmızı’da pek çok yetenekli oyuncuya yatırım yapan Banvit, altyapısında bulunan pek çok oyuncuyu da milli takıma gönderiyor.

Saha dışındaki bu doğru organizasyonun yanında Banvit, saha içinde yıllardır istikrarlı olmayı başarıyor. EuroCup’ta yarı final oynayan, ligde final ve yarı finaller gören Banvit, son iki sezonda ise Filipovski’yle birlikte bir adım daha yukarıya atlamayı başardı.

Geçen sezon Filipovski yönetiminde kulüp tarihinin ilk kupası olan Türkiye Kupasını kazanan Banvit, Şampiyonlar Ligi’nde ise final oynama başarısı göstermişti. Filipovski, bu sezon daha da azalan bütçeye rağmen takımına ligde yarı final yükseltmeyi başardı.

Bizim ülkemizde büyük takımlar ve kazananlar konuşur ama Banvit’in kurduğu doğru organizasyona bakınca bütün herkesin onlara teşekkür borcu olduğu kesin.