İzmir'de Banvit Rüzgarı Esti
İzmir'de Banvit Rüzgarı Esti

Yaptığı sosyal sorumluluk projelerinin yanında, gerçekleştirdiği okul ziyaretleriyle Bandırma’da basketbolun sevilmesi ve yaygınlaşması adına önemli çalışmalar yapan Banvit Basketbol Kulübü, bu kez sınırlarını aştı ve adeta İzmir’i fethetti. Pınar Karşıyaka maçı için İzmir’e giden Turuncu – Yeşilliler, burada Banvit Akademi sporcu ve velileriyle bir araya gelirken, ortaya renkli görüntüler çıktı.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 30. hafta maçında deplasmanda Pınar Karşıyaka’ya konuk olan Banvit, maç için gittiği İzmir’de adeta sevgi seliyle karşılaştı. İlk olarak karşılaşma öncesi Banvit Akademi Kurucusu Öncü Kılıç, Banvit Akademi Koordinatörleri Menderes Gümüşdal ve Murat Aşkın’ın ev sahipliğinde Banvit Akademi İzmir Basketbol Okulunu takımca ziyaret eden Turuncu – Yeşilliler, burada sporcular ve velilerle oldukça sıcak bir ortamda bir araya geldi.

Söyleşinin ilk bölümünde küçük sporcular ve veliler oyunculara merak ettikleri soruları sorarken, daha sonra Banvit’in dev adamlarından imza alıp, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Panel sonunda takım kaptanı Gasper Vidmar, Banvit Akademi İzmir sporcularından Mert’le faul çizgisinden girdiği şut yarışması sonunda küçük hayranına tüm takımın imzalamış olduğu Banvit Basketbol A Takım formasını hediye etti. Panel sonunda Banvit’in devleri, Pınar Karşıyaka maçı için Banvit Akademi İzmir sporcularına galibiyet sözü verirken, maça davet etmeyi de ihmal etmedi.

13 Mayıs Pazar günü Karşıyaka Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda oynanan Pınar Karşıyaka-Banvit karşılaşmasında Banvit Basketbol A Takımını destekleyen Banvit Akademi İzmir Basketbol Okulu sporcuları maç sonunda galibiyet sevincini Turuncu – Yeşilli ağabeyleriyle birlikte kutladı.