Bandırma Vecihibey Ortaokulu Türkiye 2.'si
Bandırma Vecihibey Ortaokulu Türkiye 2.'si

Tokat'ta düzenlenen Ortaokullar Türkiye Şampiyonası final maçında Bandırma Vecihibey Ortaokulu İstanbul Özel Okyanus Kemerburgaz Ortaokulu’na 78-79 mağlup olarak Türkiye İkincisi oldu.

Bu sezon 18-22 Nisan tarihleri arasında Tokat'ta düzenlenen Ortaokullar Türkiye Şampiyonası'nda Banvit'in altyapı sporcularının okuduğu ve aynı zamanda formasını giydiği Bandırma Vecihibey Ortaokulu B grubunda Ankara Özel Çözüm Koleji, İzmir Özel Çiğli Doğa Koleji ve İstanbul Özel Okyanus Koleji ile yer aldı.

Gruptaki ilk maçında İstanbul Özel Okyanus Koleji ile karşılaşan Bandırma Vecihibey Ortaokulu sahadan 87-99 mağlubiyetle ayrıldı. Şampiyonanın ikinci gününde İzmir Özel Çiğli Doğa Koleji ile karşılaşan Banvit'li gençler sahadan 84-83 galibiyetle ayrılarak gruptaki ilk galibiyetini elde etti. Gruptaki üçüncü ve son maçında Ankara Özel Çözüm Koleji ile karşılaşan Bandırma Vecihibey Ortaokulu rakibini 40 sayı fark ile 59-99 mağlup ederek yarı finale yükseldi.

Yarı final maçında İstanbul Çamlıca Bilfen Koleji ile karşılaşan Banvit'li gençler sahadan 68-91 galibiyetle ayrılarak Türkiye Şampiyonası'nda finale yükseldi. Final maçında ise başa baş geçen mücadele sonunda Bandırma Vecihibey Ortaokulu sahadan 78-79 mağlubiyetle ayrılarak Türkiye İkincisi oldu.