Banvit Başantrenörü Sasa Filipovski: “Takımımla Gurur Duyuyorum!”
Banvit Başantrenörü Sasa Filipovski: “Takımımla Gurur Duyuyorum!”

Banvit koçu Saso Filipovski, takımının AS Monaco karşısında mağlup olduğu maçın ardından açıklamalarda bulundu. “İlk olarak Monaco’yu tebrik etmem gerekiyor. Çünkü normal sezonda da gruplarını ilk sırada tamamladılar ve maalesef ilk kısımda işi bitirme şansımız vardı ancak yapamadık. Final Four mücadelesi verirken karşı karşıya geldik.

Maça çok kötü başlamamıza rağmen elimize fırsat  geçti. Rakibimiz çok hızlı biçimde çift haneli farkı yakalamıştı ancak pes etmeyip mücadele etmiş olmamız önemli. Elimize fırsat da geçti. Ribaund ve paslarda bazı hatalar yaptık. Keza savunmada da öyle. Neticede maalesef tur atlayamadık ancak takımımla gurur duyduğumu söyleyebilirim.

Yeni ve genç bir takımımız olduğu halde takımım elinden geleni yaptı ve bu ligde güçlü bir mücadele verdi. Banvit renklerini çok iyi temsil ettik. Monaco’ya da en iyi dileklerimi sunuyorum. Meslektaşım Mitrovic’i de çıkardığı işten ötürü tebrik ederim.”

Ayrıca Filipovski, açıklamalarının bir bölümünde Monaco’nun geçtiğimiz yıla oranla daha güçlü bir takım olduğunu ve daha iyi şut opsiyonlarına sahip olduğunu da sözlerine ekledi.