Basketfaul : 'Genç Türkler tembel' tezini çürütenler
Basketfaul : 'Genç Türkler tembel' tezini çürütenler

Türkiye’nin önde gelen basketbol sitelerinden basketfaul.com internet sitesinde Banvit'in Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 21. hafta karşılaşmasında Tofaş'ı 93-104 mağlup ettiği maçtan sonra kaleme alınan yazı şu şekilde :

Bu sezon bir çok oyuncu "Genç Türkler tembel" tezini çürüten performanslar sergiliyor ve bunu takım halinde yapanların başında da Banvitliler geliyor. Ne var ki koç Filipovski bu gençlere süre vermemiş olsa ve yeterince çalışmadıklarını söylese ona inanmaktan başka çaremiz olmazdı.

Net bir şekilde görüyoruz ki oynayan, koçun güvenini hissettirdiği oyuncu gelişiyor, oynayan oyuncu motive oluyor, oynadıkça büyüyor.

Bugüne kadar TOFAŞ sahasında sadece Fenerbahçe'ye yenilmişti. Banvit ise Anadolu Efes'in, Darüşşafaka'nın, Beşiktaş'ın, Galatasaray'ın yapamadığını gerçekleştirdi ve zirvenin ortağını 100 sayının üzerine çıkarak mağlup etti. Bunu yaparken en çok katkıyı da genç oyuncularından aldı.

Tolga Geçim: 22:04 dk, 12 sayı, 8 asist, 2 ribaund

Erkin Şenel: 4:15 dk, 2 sayı

Rıdvan Öncel: 19:55 dk, 14 sayı, 4 asist

Şehmus Hazer: 15:43 dk, 13 sayı, 1 asist

Toplam: 41 sayı, 13 asist, 2 ribaund

11 farkla biten maçta Rıdvan Öncel sahadayken Banvit 21 sayı fazla attı (Tolga ile 18, Şehmus ile 10 sayı). Bu oyuncuların en etkili olduğu dakikaların birlikte oynadıkları bölümlerde olması da dikkat çekiciydi.