Basketball.com.tr : ''Banvit Aslında Bize Ders Veriyor''
Basketball.com.tr : ''Banvit Aslında Bize Ders Veriyor''

Basketball.com.tr internet sitesinde bugün Banvit Basketbol Kulübü hakkında aşağıdaki yorumlara yer verildi :

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nde 20. haftayı Pazartesi günü oynanan son maçla birlikte geride bıraktık. Temsilcilerimizin bazıları Avrupa mesaisine başladı, bazıları başlamak üzere ve bazıları da geri sayım halinde. Her zaman olduğu gibi bu haftada gündeme dair önemli gördüğümüz konuları köşemize taşıdı. Bu hafta gündemin öne çıkanlarına gelin hep beraber göz atalım.

Banvit Aslında Bize Ders Veriyor

Son günlerde haklı olarak Banvit manşetlerden düşmüyor. Özellikle Yeşilgiresun maçında genç oyuncuların yaptıkları büyük alkış aldı. Biz dahil hemen hemen bütün basketbol siteleri övgünün büyüğünü yaptı.

Ancak burada bizim de özeleştiri yapmamız lazım. Bizim, Şehmus Hazer’i, Erkin Şenel’i, Rıdvan Öncel’i ve Ragıp Berke Atar’ları övmek için bunları beklememiz gerekmiyor. Banvit’in hakkını vermek için 1-2 maçta yapılan istatistikler üzerinden gitmememiz gerekiyor. Onlar zaten yıllardır bunu yapıyor. Yıllardır genç oyuncuların gelişimi için imkanlarını seferber ediyor.

Bugün birçok kişinin hiç tanımadığı Şehmus’un yaptıklarına, insanlar ailesinden biri yapmış gibi, başarmış gibi seviniyorsa eğer; bu Banvit’in en büyük başarısıdır aslında. Banvit sadece gençleri yetiştirmiyor, gençler ve basketbolseverler arasında köprü kuruyor. Umutları tazeliyor, inanç alışıyor ve başarının aslında hiç de uzak olmadığını gösteriyor. Bu gençler sahada bir şeyler başardıkça, arkadan gelen birçok genç arkadaşlarına da ışık tutuyor, yol gösteriyor.

Bizim artık toplum olarak bir şeyler ispat edildiğinde değil de, bir şeyler oluşurken destek verme zamanımız geldi, hatta geçiyor bile.