Bandırma Kırmızı Başantrenörü Ahmet Gürgen : ''Bugün uzun oyuncularımızdan yararlandık.''
Bandırma Kırmızı Başantrenörü Ahmet Gürgen : ''Bugün uzun oyuncularımızdan yararlandık.''

Türkiye Basketbol Ligi 27. hafta maçında Bandırma Kırmızı, başa baş geçen mücadelede Ankara DSİ’yi 86-80 mağlup etti ve play-off yolunda önemli bir galibiyet almış oldu. Bandırma Kırmızı Başantrenörü Ahmet Gürgen karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında şu değerlendirmelerde bulundu : ''Öncelikle biz oyuncularımızı kendi bireysel gelişimleri için konsantre etmeye çalışıyoruz. Sahadaki sürelerini onun için paylaştırmaya çalışıyoruz. Bir-iki haftadır 4 numara pozisyonunda Erxhan Osmani'nin eksikliğini hissediyoruz.

Bugün Ragıp Berke Atar ile maça başladık. Berke'nin özellikle maç içerisindeki sürelerinin artması gerekiyor. Çünkü Berke'nin potansiyeli oldukça yüksek. İnşallah Milli Takım'ın da vazgeçilmez oyuncularından biri olacak. Sertlik anlamında Berke ile Hakan bizlere çok katkı sağlıyorlar. Bugün de iki oyuncumuzdan da yararlandık. Sadık'ın da gelişmesi gerekiyor ama o da Milli Takım görecek oyuncularımızdan birisi.

Uzun oyuncularımız bugün oldukça güzel performans gösterdiler. İnşallah bundan sonra Sedat ile  Hakan'ı da kazanırız. Play-Off'lara girdiğimiz zaman onlara da ihtiyacımız var.'' dedi.

Bandırma Kırmızı'nın başarılı genç oyuncularından Eray Akyüz ise şunları söyledi : ''Bugün maça iyi başladık. Maçın başında sonuna kadar konsantre olarak oynadık. Bütün takım arkadaşlarımı mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Ankara DSİ takımına da kalan maçlarda başarılar diliyorum.'' dedi.