Sportif Direktör Turgay Çataloluk : 'Altyapıdan yetişenlerden taşıyıcı oyuncu olmalarını bekliyoruz'
Sportif Direktör Turgay Çataloluk : 'Altyapıdan yetişenlerden taşıyıcı oyuncu olmalarını bekliyoruz'

Banvit Sportif Direktörü Turgay Çataloluk, önümüzdeki sezonlarda altyapıdan yetişen oyuncuların A Takım'da daha fazla süre ve sorumluluk almalarını beklediklerini söyledi ve "Altyapıya yaptığımız yatırımların karşılığını almak bizi çok mutlu ediyor." dedi.

Kulübün kurulduğu ilk günden itibaren altyapıya büyük önem verdiklerini belirten Çataloluk şöyle konuştu: "Altyapıya 10-15 yıldır ciddi harcamalar yaparken hayalimiz bu çocukların Banvit'e ve Türk Basketbolu'na hizmet vermesiydi. Projemizin olumlu sonuçlarını görmek bizi çok sevindiriyor. Yıllar geçtikçe altyapı organizasyonumuzu geliştirdik ve bütün milli takımlara oyuncu verir noktaya geldik.

Önümüzdeki sezonlarda altyapıdan yetişen oyuncularımızın A Takımımızda daha fazla süre ve sorumluluk almasını, taşıyıcı oyuncu olmalarını bekliyoruz. Bandırma Kırmızı ve çeşitli kategorilerdeki altyapı takımlarımızdan ileride A Takım kadrosunda yer alabilecek birçok oyuncu var.

Altyapımızdan yetişenlerin A Takım'da oynamaya başlaması, diğer bütün oyuncularımız için de motivasyon unsuru oluyor. Altyapıdaki her oyuncu Banvit formasını giymenin hayaliyle yaşıyor ve daha çok çalışıyor. Altyapıya doğru yatırım yapanlar bunun mutlaka karşılığını bir şekilde alır. Kimse altyapıya harcanan zamanın ve maddi kaynağın boşa gittiğini sanmasın." dedi.