İsmet Badem : ''Banvit Basketbol Adına Büyük Hizmet Veriyor''
İsmet Badem : ''Banvit Basketbol Adına Büyük Hizmet Veriyor''

Basketbol yazarı ve yorumcusu İsmet Badem'in Banvit'in FIBA Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu ilk karşılaşmasında Fransız temsilcisi Nanterre 92 takımını 66-74 mağlup ettiği maçtan sonra kaleme aldığı yazı şu şekilde :

Basketbolunun en önemli mihenk taşlarından biri olan BANVİT, emekçi olarak tükettiğim yıllarımın gerçek “pırlantasıdır.” İlk önce nefesinin nerelere yeteceğini gerçekten tüm camia merak ediyorduk.  Çünkü binlerce taraftarı olan  spor kulüplerinin bile zor direndiği “ çok pahalı oyuncak olan basketbol!” Geçmiş seneler sürecinde: Nice şirket, holding ve dev müesseselerin ocağına incir dikmiş ve  çemberin üzerine havlu attığı parkelerde ayakta kalmayı başaran BANVİT inanın benim asla “ışığını kaybetmeyen yıldızımdır.”

Asla öz yapısından ödün vermeyen, “kurumsal yapısının temelini “FAİR PLAY” duyguları  ile oluşturup, zaman içinde “kazanmak için her şey mubahtır!” teorisini yerle bir eden BANVİT dimdik hayatiyetine devam ederken, akıllı “kadro mühendisliği” yaparak makul ücretlerle hem Türkiye’de hem de yurt dışında BANVİT adını en güzel şekilde temsil ettiler, ediyorlar. Ne yazık ki, yazılı medyada puan cetveli bile verilmezken, görsel medyada cümle aralarında buldukları övgüyü ne yazık ki, yeterli bulmuyorum. Bu tüm takımlarımız için geçerli.

BANVİT’in deplasmanda Nanterre 92 takımı ile yaptığı maçı izledim.  Çok iyi mücadele sergilendi. Deplasmandan alınan galibiyet müthiş bir skor. Maçta ise en dikkat ettiğim konu: Türk Basketbolcularınında oldukça süre aldığı. Ancak Tolga Geçim için ayrı bir pragraf! Neden? Çünkü bir zamanlar İzzet vardı! Onu devamlı ikaz ederdim! İzzet’in babası bile eleştiri yaptığım için bana kızmıştı? Ona: “İzzet aman dikkat et, eğer dediklerimi yapmazsan kaybolursun!” demiştim! Sahi”İzzet nerede bilen var mı?” Bu nedenle Tolga Geçim, lütfen Türk Basketbolunun kaybolan yıldızı olma!” Bu maçta ki, 1 dakikalık süren en az 15 dakika olmalı. Bunu kimse vermeyecek! Sen alacaksın.  

BANVİT: Hiç şampiyon olmadı ancak, Türkiye Kupası çok yakıştı. Nice şampiyon olanların hesapsız davranışları nedeniyle; kapılarına kilit vurduklarını göz önünde bulundurursak, hayranı olduğum BANVİT’in uzun seneler bol nefesli yaşamlarını iyi ve örnek basketbol ile sürdüreceklerdir. Araya mutlaka bir Avrupa Kupası sıkıştıracaklarına eminim.  Sevgili Özkan Kılıç, Turgay Çataloluk ve tüm ekibinin hesapları içinde Avrupa Kupası olduğuna inanıyoruum.