Banvit'in Gençleri Anadolu Efes Deplasmanında
Banvit'in Gençleri Anadolu Efes Deplasmanında

Bu sezon Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından hayata geçirilen Basketbol Gençler Ligi Final Grubu 6. hafta maçında Banvit, 3 Mart Cumartesi 14.30’da Ahmet Cömert Spor Salonu’nda Anadolu Efes’e konuk olacak.

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu 6. hafta maçında Banvit Gençler Ligi Takımı, 3 Mart Cumartesi 14.30’da Ahmet Cömert Spor Salonu’nda Anadolu Efes’e konuk olacak. Mücadeleyi Yener Yılmaz, Alperen Başer ve Kamil Takınyalıoğlu hakem üçlüsü yönetecek. Banvit gençleri, liderlik yolunda bu önemli maçı kazanıp avantaj elde etmek istiyor.

İlk gruplarda aldıkları galibiyet ve mağlubiyetleri final grubuna taşıyacak olan takımlar normal sezonda aynı grupta yer aldıkları takımlar ile final grubunda karşılaşmayacaklar. Final grubunda birbirleri ile oynayacakları deplasmanlı çift ayak 10 maçın sonunda ilk 8’e kalan takımlar Play-off’a yükselecek. İki maç üzerinden oynanacak play-off serileri sonrasında, rakiplerine sayı üstünlüğü sağlayarak son dörde kalan alan ekipler, BGL Dörtlü Finali’ne kalma hakkını elde edecek.

Basketbol Gençler Ligi'nde Final Grubu’nda oynanacak olan 6. hafta karşılaşmaları şu şekilde;

02 Mart 2018, Cuma

17.30

Bahçeşehir Koleji - İstanbul BBSK

Caferağa Spor Salonu  

 

 

 

03 Mart 2018, Cumartesi

 

14.30

Anadolu Efes - Banvit BK

AhmetCömertSporSalonu

 

 

 

04 Mart 2018, Pazar

13.00

Muratbey Uşak - TED Ankara Kolejliler

Atatürk Spor Salonu

16.00

Fenerbahçe Doğuş - Darüşşafaka

Metro Spor Salonu

17.30

Pınar Karşıyaka - Tofaş

Selçuk Yaşar Tesisleri

17.30

Galatasaray - Gelişim Koleji

AhmetCömertSporSalonu