Banvit'in Gençleri İstanbul'da Galibiyet Peşinde
Banvit'in Gençleri İstanbul'da Galibiyet Peşinde

Bu sezon Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından hayata geçirilen Basketbol Gençler Ligi Final Grubu 5. hafta maçında Banvit, 25 Şubat Pazar 14.00’te Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Darüşşafaka’ya konuk olacak.

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu 5. hafta maçında Banvit Gençler Ligi Takımı, 25 Şubat Pazar 14.00’te Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Darüşşafaka’ya konuk olacak. Mücadeleyi Emin Moğulkoç, Burak Pehlivan ve Burak Aktaş hakem üçlüsü yönetecek. Banvit gençleri, liderlik yolunda bu önemli maçı kazanıp avantaj elde etmek istiyor.

İlk gruplarda aldıkları galibiyet ve mağlubiyetleri final grubuna taşıyacak olan takımlar normal sezonda aynı grupta yer aldıkları takımlar ile final grubunda karşılaşmayacaklar. Final grubunda birbirleri ile oynayacakları deplasmanlı çift ayak 10 maçın sonunda ilk 8’e kalan takımlar Play-off’a yükselecek. İki maç üzerinden oynanacak play-off serileri sonrasında, rakiplerine sayı üstünlüğü sağlayarak son dörde kalan alan ekipler, BGL Dörtlü Finali’ne kalma hakkını elde edecek.

Basketbol Gençler Ligi'nde Final Grubu’nda oynanacak olan 5. hafta karşılaşmaları şu şekilde;

 

24 Şubat 2018, Cumartesi

13.00

Tofaş - Fenerbahçe Doğuş

Atatürk Spor Salonu  

13.00

TED Ankara Kolejliler - Bahçeşehir Koleji

Dr. Rüştü Yüce S.S.

 

 

 

25 Şubat 2018, Pazar

14.00

İstanbul BBSK– Galatasaray

Cebeci Spor Salonu

14.00

Darüşşafaka – Banvit BK

AyhanŞahenkSporSalonu

14.00

Gelişim Koleji - Muratbey Uşak

GelişimKolejiSporSalonu

18.00

Anadolu Efes - Pınar Karşıyaka

AhmetCömertSporSalonu