PTT Erkekler Türkiye Kupası Basın Toplantısı İstanbul'da Yapıldı
PTT Erkekler Türkiye Kupası Basın Toplantısı İstanbul'da Yapıldı

Sinan Erdem Spor Salonu’nda 14-18 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan PTT Erkekler Türkiye Kupası’nın basın toplantısı yapıldı. Banvit'i temsilen toplantıya Başantrenör Sasa Filipovski ve yıldız oyuncu Tolga Geçim katıldı.

Basın toplantısında Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ile PTT A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik’in yanı sıra; Fenerbahçe Doğuş, Anadolu Efes, Banvit BK, Beşiktaş Sompo Japan, Darüşşafaka Basketbol, Eskişehir Basket, Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol ve Tofaş takımlarının temsilcileri ile TBF yetkilileri, davetliler ve basın mensupları yer aldılar.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik'in konuşmaların ardından başantrenörler ve oyuncular da kısa kısa açıklamalarda bulundular.

Banvit'in son şampiyon olarak katılacağı PTT Erkekler Türkiye Kupası'nda Bandırma ekibinin Başantrenörü Sasa Filipovski, böyle önemli bir organizasyonda ikinci kez yer almaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getirirken, ''Burada harika 8 takım ve 9 antrenör var. Burada mücadele edecek olmaktan büyük muyluluk ve gurur duyuyorum. Bütün takımlara başarılar diliyorum'' diye konuştu.

Yıldız oyuncu Tolga Geçim de, ''Geçen sezonun şampiyonu olarak katılmak bizim için gururu. Bu sene de elimizden gelenin en iyisini yaparak aynı başarıyı tekrar etmek istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

Açıklamaların ardından takımların temsilcileri, başantrenörleri, oyuncuları, federasyon yetkilileri ve turnuva sorumluları toplu halde basın mensuplarına poz verdi.
 

Türkiye Kupası’nın maç programı ise şu şekilde:

Çeyrek Finaller:

1. Maç: Eskişehir Basket – Darüşşafaka Basketbol (14 Şubat Çarşamba – 16:00)

2. Maç: Fenerbahçe Doğuş – Anadolu Efes (14 Şubat Çarşamba – 20:00)

3. Maç: Tofaş – Sakarya BŞB (15 Şubat Perşembe – 16:00)

4. Maç: Beşiktaş Sompo Japan – Banvit BK (15 Şubat Perşembe – 20:00)

Yarı Finaller:

5. Maç: 1. Maçın Galibi – 2. Maçın Galibi (17 Şubat Cumartesi – 14:00)

6. Maç: 3. Maçın Galibi – 4. Maçın Galibi (17 Şubat Cumartesi – 18:00)

Final:
7. Maç: 5. Maçın Galibi – 6. Maçın Galibi (18 Şubat Pazar – 18:00)