Banvit'in Gençleri Final Grubu İlk Maçına Çıkıyor
Banvit'in Gençleri Final Grubu İlk Maçına Çıkıyor

Bu sezon Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından hayata geçirilen Basketbol Gençler Ligi'nde ilk grup aşamasını tek yenilgiyle lider tamamlayan Banvit, final grubu ilk maçında 31 Ocak Çarşamba 15.00’te Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu’nda İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u konuk edecek.    

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu ilk maçında Banvit Gençler Ligi Takımı, 31 Ocak Çarşamba 15.00’te Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu’nda İstabul Büyükşehir Belediyespor’u konuk edecek.

Turuncu – Yeşilliler ilk grup aşamasında 18 hafta sonunda 17 galibiyet alarak A ve B Grubu’nda en çok galibiyet alan takım olmayı başardı ve adını final grubuna yazdırdı. Banvit’in gençleri ilk grup aşamasından final grubuna kalan rakiplerinden almış olduğu galibiyetleri final grubuna taşıdığı için 9 galibiyetle lider olarak başlıyor.

İlk gruplarda aldıkları galibiyet ve mağlubiyetleri final grubuna taşıyacak olan takımlar normal sezonda aynı grupta yer aldıkları takımlar ile final grubunda karşılaşmayacaklar. Final grubunda birbirleri ile oynayacakları deplasmanlı çift ayak 10 maçın sonunda ilk 8’e kalan takımlar Play-off’a yükselecek. İki maç üzerinden oynanacak play-off serileri sonrasında, rakiplerine sayı üstünlüğü sağlayarak son dörde kalan alan ekipler, BGL Dörtlü Finali’ne kalma hakkını elde edecek.

Basketbol Gençler Ligi'nde Final Grubu’nda oynanacak olan 1. hafta karşılaşmaları şu şekilde;

31 Ocak 2018, Çarşamba

13.00

Tofaş - Muratbey Uşak

Tofaş Spor Salonu  

14.00

Fenerbahçe Doğuş – TED Ankara Kolejliler

Metro Enerji Salonu

15.00

Banvit BK – İstanbul BBSK

BanvitKaraAliAcarSS

16.00

Anadolu Efes - Galatasaray

AhmetCömertSporSalonu

16.00

Daüşşafaka – Bahçeşehir Koleji

AyhanŞahenkSporSalonnu

17.30

Pınar Karşıyaka – Gelişim Koleji

Selçuk Yaşar Tesisleri