Banvit Başantrenörü Sasa Filipovski : ''Bu duyguyu yaşamayı hak ettiğimizi söyleyebilirim.''
Banvit Başantrenörü Sasa Filipovski : ''Bu duyguyu yaşamayı hak ettiğimizi söyleyebilirim.''

Banvit Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 16.hafta karşılaşmasında Bandırma'da konuk ettiği Fenerbahçe Doğuş'u müthiş bir mücadele sonunda 63 - 61 mağlup etti. Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit Başantrenörü Sasa Filipovski şunları söyledi : ''Öncelikle takımımı, staff'ımı ve bütün oyuncularımı tebrik etmek istiyorum. Bugün bu galibiyeti çok çalıştığımızı, çok çalıştığımız için galibiyeti hak ettiğimizi ve bu duyguyu yaşamayı hak ettiğimizi söyleyebilirim.

Sahanın iki tarafında da çok iyi işler yaptık. Savunmada ve hücumda iyi oynadığımızı düşünüyorum. Hücum anlamında az sayı bulsak da rakibimize de attırmadığımız için savunma anlamı ile beraber çok iyi iş çıkardık. Fenerbahçe'ye karşı alınan böyle bir galibiyet özgüven anlamında yerine getiriyor. Bunların hepsinin toplamında bugün bize bir basketbol bayramı olduğunu söyleyebilirim.

Bugün buraya gelip bizleri destekleyen bütün taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonraki ilk maçımız Strasbourg takımına karşı. Bugün buraya gelerek bizleri destekleyen bütün taraftarlarımıza çağrım olarak herkesi buraya bekliyorum. Çünkü böyle bir taraftarın karşısında böyle bir destek ile kazanmak daha güzel ve itici bir güç oluyor.'' dedi.

Banvit'in Amerika'lı oyuncusu Adonis Thomas : ''Bugün iki takım adına da çok iyi bir maç olduğunu söyleyebilirim. Her iki takım da çok iyi mücadele verdi. Özellikle maçın sonunda bizim önemli oyuncularımız farklı pozisyonlarda iyi skorlar bularak maçın bize dönmesini sağladılar. İyi gidiyoruz. İyi bir grafiğimiz var. Tabi bunu daha da ileri götürerek daha çok çalışmalıyız.'' dedi.