Sportif Direktör Turgay Çataloluk : ''Fenerbahçe Doğuş maçında sahaya kazanmak için çıkacağız.''
Sportif Direktör Turgay Çataloluk : ''Fenerbahçe Doğuş maçında sahaya kazanmak için çıkacağız.''

Banvit Basketbol Kulübü Sportif Direktörü Turgay Çataloluk, Avrupa Şampiyonlar Ligi son 16 karşılaşmaları ve Fenerbahçe Doğuş maçı öncesinde açıklamalarda bulundu: ''Geçtiğimiz Çarşamba günü evimizde kazandığımız Rosa Radom maçı sonrasında Fiba Şampiyonlar Ligi’nde son 16 takım arasına kalmayı garantilemiş bulunuyoruz. Önümüzdeki Estudiantes ve Strasbourg karşılaşmalarından birini bile kazanırsak grubumuzu birinci sırada tamamlayacağız. Bu sonuç da bize Final Four’a giden yolda avantaj sağlayacağı için bu maçları kazanmak istiyoruz. Geçen sezon final oynadığımız bu kupada bu sezon da aynı başarıyı tekrarlamak en büyük hedeflerimizden biri. Tabi o noktaya ulaşabilirsek bu kez kupayı kaldırmak amacındayız.

Şu an itibarı ile önümüzdeki Pazar günü evimizde oynayacağımız Fenerbahçe Doğuş karşılaşması için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bu sezon başında Cumhurbaşkanlığı Kupası ve ilk Lig maçında iki kez oynadığımız ve kaybettiğimiz değerli rakibimiz karşısında bu sefer daha iyi basketbol sergileyerek elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz. BSL ve Avrupa Kupasında oynadığımız toplamda son 10 maçı arka arkaya kazanarak güzel bir ritm yakaladık. Çok zor olduğunu biliyoruz ancak hem son dönemdeki ritmimizi hem de ev sahibi avantajımızı kullanarak Fenerbahçe Doğuş maçında sahaya kazanmak için çıkacağız.

Bu maçta en büyük destekçimiz yine seyircimiz olacağı için onları da Pazar günü saat 17:00’de bu güzel basketbol şölenine davet ediyorum.'' dedi.