Basketbol Gençler Ligi'nde Final Grubu Belli Oldu
Basketbol Gençler Ligi'nde Final Grubu Belli Oldu

Bu yıl ilk kez düzenlenen Basketbol Gençler Ligi’nde normal sezon ertelenen tek bir maç dışında sonra erdi. Takımların birbirleri ile oynadıkları deplasmanlı 18 grup maçının sonucunda BGL Final Grubu belli oldu.

Sezon başından beri büyük bir heyecana sahne olan Basketbol Gençler Ligi normal sezonunda çift devreli lig usulüne göre oynanan maçlar sonucunda sıralamalar netleşti. 10’ar takımdan iki farklı grup (A ve B) oluşturan takımlar arasından kendi gruplarında ilk 6’ya giremeyen takımlar sezonu sonlandırdılar.

Normal sezon B grubunda oynadığı 18 maçın 17’sini kazanan Banvit, grubunu lider olarak tamamladı ve avantajlı bir konumda olarak 12 takımdan oluşan final grubuna yükseldi.

Normal Sezonun ardından BGL final grubu şu şekilde sıralandı :

Banvit, Fenerbahçe Doğuş, Pınar Karşıyaka, Muratbey Uşak, Bahçeşehir Koleji, Galatasaray, Anadolu Efes, Darüşşafaka Basketbol, Tofaş, TED Ankara Kolejliler, Gelişim Koleji, İstanbul BBSK.

İlk gruplarda aldıkları galibiyet ve mağlubiyetleri final grubuna taşıyacak olan takımlar normal sezonda aynı grupta yer aldıkları takımlar ile final grubunda karşılaşmayacaklar. Final grubunda birbirleri ile oynayacakları deplasmanlı çift ayak 12 maçın sonunda ilk 8’e kalan takımlar çeyrek finale kalacaklar.