Banvit Sportif Direktörü Turgay Çataloluk : ''Gelişimimizi sürdürmeliyiz.''
Banvit Sportif Direktörü Turgay Çataloluk : ''Gelişimimizi sürdürmeliyiz.''

Banvit Sportif Direktörü Turgay Çataloluk son haftalarda belli bir gelişim gösterdiklerini ancak daha fazlasına ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Çataloluk üst üste dört maç kaybettikten sonra üç maçlık seri yakaladıklarını hatırlatıp, "Kaybettiğimiz maçların çoğunun sonunu iyi oynayamamıştık. Bu da sorumluluk alacak, lider karakterli oyunculara ihtiyacımız olduğunu gösteriyor. Kadromuzda bu tür oyuncular bulunduğuna inanıyorum. Kötü periyottan sonra bir yükseliş gösterdik. Tabii ki bunda yeni kurulan takımın birbirleriyle oynama alışkanlığının yerleşmeye başlaması etkiliydi. Ayrıca geldikleri ligden çok daha zor bir ligde oynayan oyuncular adapte olmaya başladı. Son haftalarda iyi sonuçlar aldık ancak basketbol olarak gelişimimizi sürdürmemiz gerekiyor çünkü bundan sonra gerek ligde, gerekse Avrupa'da işler daha da zorlaşacak." dedi.

Taraftarlara da seslenen Çataloluk, "Geçmişte onlarla birlikte güzel işler başardık. Bu sezon da maç seçmeden yanımızda olmalarını bekliyoruz. Onların desteğine özellikle genç oyuncularımızın çok ihtiyacı var." diye konuştu.