Genel Menajer Turgay Zeytingöz : Taraftarımızın 6.adam rolünü yerine getireceklerine inanıyorum
Genel Menajer Turgay Zeytingöz : Taraftarımızın 6.adam rolünü yerine getireceklerine inanıyorum

Banvit Basketbol Kulübü Genel Menajeri Turgay Zeytingöz Banvit'in Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 8.hafta karşılaşmasında Bandırma'da konuk edeceği Beşiktaş Sompo Japan maçı öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulundu : ''Dünya Kupası eleme grubu maçları için verilen 10 günlük ara sonrası zorlu bir maç periyoduna giriyoruz. Perşembe akşamı evimizde oynayacağımız Beşiktaş Sompo Japan karşılaşması sonrası Pazar günü deplasmanda Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve akabinde Salı günü yine deplasmanda Fransa’nın SIG Strasbourg takımı ile karşılaşacağız. Dolayısı ile altı günde ikisi deplasmanda olmak üzere üç zorlu karşılaşma bizi bekliyor.

10 günlük ara esnasında ve Milli oyuncularımız Tolga Geçim, Gasper Vidmar ve Damian Kulig’in yokluğunda kadromuzu Bandırma Kırmızı’da bulunan genç oyuncularımızla takviye ederek mümkün olduğunca iyi hazırlanmaya çalıştık. Bugünden itibaren ise tam kadro olarak hazırlıklarımıza devam edeceğiz. Bu süreçte rakiplerimizinde bizim gibi Milli Takımlara oyuncu gönderdiklerini düşünecek olursak şartların tüm takımlar için hemen hemen aynı zorlukta olduğunu söyleyebiliriz.

Milli Takımlarda bulunan oyuncularımızın eleme grubu maçlarında ki etkili performansları ve formda dönecek olmaları da bizim için bir avantaj olacaktır. Özellikle Tolga Geçim’in Milli Takımımızın Ukrayna galibiyetinde üst düzey performansı ile büyük rol oynaması bizim açımızdan olduğu kadar, Türk Basketbolunun geleceği açısından da mutluluk ve heyecan verici olduğunu düşünüyorum.

Son olarak, Perşembe akşamı saat 20:15’te evimizde oynayacağımız Beşiktaş Sompo Japan karşılaşmasında, Bandırma halkına önemli görev düştüğünü belirtmek isterim.  Karşılaşmanın hafta arası ve nispeten geç bir saatte olmasına aldırmadan, Bandırma Kara Ali Acar Spor Salonu’nu tamamıyla dolduracaklarına ve yine her zamanki gibi 6.adam rolünü layıkıyla yerine getireceklerine yürekten inanıyorum. Taraftarımızın da desteği ile değerli rakibimizi mağlup ederek ligde üst sıralara tırmanmak ve zorlu deplasman periyoduna moralli girmek istiyoruz.'' dedi.