Bandırma Kırmızı Başantrenörü Ahmet Gürgen : ''Oyunun kilit noktalarında savunmaları doğru yapmadık'
Bandırma Kırmızı Başantrenörü Ahmet Gürgen : ''Oyunun kilit noktalarında savunmaları doğru yapmadık'

Türkiye Basketbol Ligi 11. hafta maçında Bandırma Kırmızı sahasında Afyon Belediyespor'a 74-92 kaybettiği maçın ardından Başantrenör Ahmet Gürgen açıklamalarda bulundu. 

Bandırma Kırmızı Başantrenörü Ahmet Gürgen karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında şu görüşlere yer verdi : ''Bugün hak ettiğimiz bir mağlubiyet aldık. Nasıl hak ettik? Birebir savunma yapmadık. Oyunun kilit noktalarında savunmaları doğru yapmadık. Bu yüzden de çok fazla rotasyona girdik. Rotasyonlarda da cezaları kestiler. Rakip çok iyi ve tecrübeli bir takım.  O yüzden de maçı kaybettik. Oyuncularıma hep söylüyorum. Hep daha fazla çalışmaları gerekiyor. Devrenin ortasına yakın bir bölümde böyle bir mağlubiyet onları daha çok konsantre olmaya itecektir diye düşünüyorum'' dedi.

Bandırma Kırmızı'nın genç yetenekli oyuncusu Ragıp Berke Atar ise şunları söyledi : ''İlk yarı başa baş bitirdik. Ancak ikinci yarıda daha iyi oynayan taraf Afyon Belediye Spor'du. Geri dönüşleri yapamadık. Bu yüzden de maçı kaybettik. Rakibi tebrik ediyorum'' dedi.