Banvit Gençer Ligi Takımı Kazanmaya Devam Ediyor
Banvit Gençer Ligi Takımı Kazanmaya Devam Ediyor

Basketbol Gençler Ligi 6. hafta maçında Banvit, üstün oynadığı mücadelede Bahçeşehir Koleji’ni 94-85 mağlup ederek üst üste dördüncü galibiyetini aldı.

Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu'nda oynanan mücadeleye Banvit Gençler Ligi takımı, Eray Akyüz, Atakan Erdek, Arda Çete, Alperen Demir ve Sadık Emir Kabaca beşiyle başladı. Karşılaşmaya iyi başlayan Bahçeşehir Koleji olurken 5. dakikayı da 11-9 önde geçti. Bu dakikadan sonra oyunda üstünlüğü eline alan Banvit periyodu 29-17 üstünlükle tamamladı.

İkinci çeyreğe de iyi başlayan Turuncu-Yeşilliler içerden bulduğu sayılarla 15. dakikada farkı 14'e çıkardı: 38-24. Kalan bölüm karşılıklı sayılarla geçilirken Banvit soyunma odasına 46-31 önde girdi.     

Üçüncü periyotta Bahçeşehir Koleji boyalı alanda daha etkili bir oyun sergilerken, Bandırma temsilcisi rakibine aynı şekilde karşılık verince final periyoduna 63-49 önde girdi.

Dördüncü çeyreğin başında farkı giderek açan Banvit, 35. dakikada farkı 19’a çıkardı: 92-73. Kalan dakikalarda Bahçeşehir Koleji 12-2’lik seri yakalayıp farkı tek hanelere indirse de Banvit sahadan 94-85’lik galibiyetle ayrılarak üstü üste dördüncü zaferine ulaştı.

Turuncu-Yeşilliler ligin yedinci haftasında 12 Kasım Pazar 13.00'te Trabzonspor’a konuk olacak.