Ender Arslan ve Kaya Peker : Uzun süredir Ercan Osmani gibi oyuncu görmedim.
Ender Arslan ve Kaya Peker : Uzun süredir Ercan Osmani gibi oyuncu görmedim.

Bandırma Kırmızı'nın yetenekli genç oyuncusu Erxhan Osmani'nin basketdergisi.com internet sitesinde çıkan haberi şu sekilde : Türk Telekom'un iki yıldızı Ender Arslan ile Kaya Peker, genç isme övgüler yağdırdı.

TBL maçında Bandırma Kırmızı'yı yenen Telekom'da iki tecrübeli isim, Ercan Osmani'ye ayrı bir paragraf açtı.

Tivibu Spor'a konuşan Ender Arslan, "Ercan Osmani son zamanlarda gördüğüm en iyi oyunculardan biri. Uzun süredi izlerken bu kadar heyecanlandığım bir isim olmamıştı" dedi.

Kaya Peker ise, "Gerçekten çok yetenekli. Ben isterim ki BSL'de oynasın, TBL'de değil. İsterim ki; orada oynayıp daha tecrübeler kazansın. Bu yetenekli gençlerin kaybolmaması lazım" ifadelerini kullandı.

OSMANİ'NİN HİKAYESİ

15 buçuk yaşında Arnavutluk'tan geldi ve basketbola Banvit'te başladı. Babası gözleri görmeyen bir savaş gazisi. 16 yaşına kadar Türk olması gerekiyordu ancak işlemleri bazı nedenlerle tamamlanamadı. Altyapıda ve Bandırma Kırmızı'da yabancı oyuncu statüsünde oynadı, halen 5 yıllık sözleşmesi var. Şehit Mehmet Gönenç Lisesi'ni bitirdi. Türkçeyi ana dili gibi konuşuyor. Banvit organizasyonu NBA potansiyeli gördüğü Osmani'yi yabancı statüsünde kadrosunda tuttu. 1998 doğumlu Osmani'nin boyu 2.09.