Sportif Drk.Turgay Çataloluk : ''Cumhurbaşkanlığı Kupası için sahada elimizden geleni yapacağız.''
Sportif Drk.Turgay Çataloluk : ''Cumhurbaşkanlığı Kupası için sahada elimizden geleni yapacağız.''

Banvit Sportif Direktörü Turgay Çataloluk yaklaşan Cumhurbaşkanlığı Kupası karşılaşması ile ilgili Anadolu Ajansı muhabirine değerlendirmelerde bulundu; ''Yeni sezonun başlamasına çok az bir zaman kaldı ve biz ilk ciddi sınavımızı Cumhurbaşkanlığı Kupası karşılaşmasında Fenerbahçe Doğuş karşısına çıkarak vereceğiz. Geçtiğimiz sezona göre takımımızda ciddi değişikliklerin olduğunu söyleyebilirim. Özellikle kısa rotasyonumuz neredeyse tamamen değişmiş durumda. Geçen sezon oldukça başarılı olan ekibimizin bu sezon da aynı çizgiyi korumasını bekliyoruz ama yeni bir araya gelen bir takım olduğumuz da unutulmamalı. Şimdiye kadar oynadığımız hazırlık maçlarında oldukça pozitif bir görüntü verdik. Ancak tabi ki gerçek hayat şimdi başlıyor. Yeni sezona yoğun ve zor bir maç programı ile giriş yapıyoruz.  

04.Ekim Çarşamba günü Ankara’da oynayacağımız Cumhurbaşkanlığı Kupası karşılaşması için hazırlıklarımız sürüyor. Pazartesi günü Bandırma’da yapacağımız antrenman sonrasında yola çıkarak Ankara’ya ulaşacağız. Kulüp tarihimizde ilk kez oynayacağımız bu final karşılaşması için hem mutlu hem de gururluyuz. Türkiye ve Euroleague Şampiyonu apoletleriyle karşımıza çıkacak olan Fenerbahçe Doğuş’un ne kadar iyi ve yenilmesi zor bir takım olduğunu söylemek gereksiz olur. Saygı duyulacak başarılara  imza atıyorlar ve elbette ki atmaya da devam edeceklerdir. Özellikle Euroleague’de yakalanacak yeni başarılar için sponsor, seyirci, kaliteli organizasyon, bilgi-birikim gibi her türlü donanıma sahipler.  Bu yolda şimdiden onlara başarılar diliyorum.

Biz de Çarşamba günü Banvit Basketbol Takımı olarak Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı Kulübümüze getirebilmek için sahada elimizden geleni yapacağız. Takımımızdan, geçtiğimiz sezon olduğu gibi pes etmeyen bir anlayışla mücadele etmelerini ve daha birinci maçtan itibaren sahada bu karakteri göstermelerini bekliyoruz.

Ben her iki takıma da şimdiden başarılar ve sakatlıksız bir maç ve sezon diliyorum. Umarım tüm basketbol severler için de seyri zevkli ve güzel bir maç olur.'' dedi.