TBF Sağlık Kurulu Eğitimleri Başladı
TBF Sağlık Kurulu Eğitimleri Başladı

Türkiye Basketbol Federasyonu Sağlık Kurulu tarafından Sağlık Ekibi Çalışanları Eğitim Toplantıları’nın birincisi 9 Eylül 2017 tarihinde Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Toplantı BSL, KBSL, TBL ve TKBL kulüplerinden ve Milli takımlar sağlık ekiplerinden davet edilen sağlık çalışanlarının katılımıyla gerçekleşti. Toplantıya Banvit ve Bandırma Kırmızı Basketbol Kulübü'nü temsilen Doktor Müjdat Enginsu, Fizyoterapist Emre Cürgü, Masörler Emre Erdem ve Samet Böbek katıldı.

Doktor, fizyoterapist ve masörlerden oluşan 56 katılımcı, ilki gerçekleştirilen toplantıda temel yaşam desteği, saha içi acil müdahaleler ve dopingle mücadele konularında tam gün süren bir eğitim aldılar.

Toplantı açılışında katılımcılara yönelik bir konuşma gerçekleştiren TBF Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ufuk Nalbantoğlu, bu toplantılarla Türk Basketbolunda sağlık hizmetlerinin standardize edilmesinin ve kalitesinin yükseltilmesinin amaçlandığını, toplantıların önümüzdeki dönemde periyodik olarak senede en az iki kez olacak şekilde tekrarlanacağını ifade etti ve tüm kulüp sağlıkçılarını toplantılara maksimum düzeyde katılım sağlamaya davet etti.

Öğleden sonraki kısmı simülasyon laboratuvarında pratik uygulamalarla devam eden toplantı, kulüplerdeki sağlık görevlilerinin sorunları ve Sağlık Kurulundan beklentileri ile ilgili karşılıklı fikir alışverişi yapılarak sonlandırıldı.