Dimitris Itoudis: ‘’Bandırma’da çok güzel bir yıl geçirdim.’’
Dimitris Itoudis: ‘’Bandırma’da çok güzel bir yıl geçirdim.’’

Avrupa'nın en önemli takımlarından CSKA Moskova'nın Başantrenörü Dimitris Itoudis, CSKA Moskova öncesi çalıştırdığı TEKSÜT Bandırma BK ile alakalı övgü dolu açıklamalar yaptı.

Dimitris Itoudis, S Sport’ta ‘’3 Saniye’’ programında Deniz Aksoy’un sorularını yanıtladı. ‘’Bir koç olarak bu istikrarlı başarıyı nasıl tanımlıyorsun?’’ sorusuna ayrı bir parantez açarak cevaplayan başarılı koç şunları söyledi:

‘’Beni bir şekilde takip eden, bir şekilde beni seven tüm Türk basketbolseverlere teşekkür ediyorum. Umarım bunu yapmalarının ardındaki neden dediğin gibi Bandırma’daki ya da Panathinaikos ve CSKA gibi yine büyük takımlardaki oyuncularımla çalışma arkadaşlarımla, rol alan herkesle birlikte bir gelişme sağladığımızı ve başarmak istediğimiz şeye karşı duyduğumuz azmi görüyor olmalarıdır. Umarım beni takip etmelerinin, beni sevmelerinin temel nedeni budur.

Türkiye'deki herkese teşekkür etmek, minnetlerimi iletmek istiyorum. Bandırma’da çok güzel bir yıl geçirdim. Aslında üç yıllık bir sözleşme imzalamamıza rağmen sadece bir yıl çalışabildik. Ama o günden bu yana hala görüştüğüm dostlar edindim orada. Örneğin Başkan Özkan Kılıç, onu gerçekten bir dost olarak gördüğümü söyleyebilirim. Ömer Görener, Turgay Çataloluk, Turgay Zeytingöz'le birlikte çalışma fırsatı buldum. Bandırma'daki insanlar beni gerçekten çok sıcak karşılaşmışlardı. Orada her şey çok güzeldi. Nereye gidersem gideyim beraberimde götüreceğim. Onları ailem olarak görüyorum. Sürekli iletişim halindeydik. Onlara değer veriyorum onlarda bana değer veriyor. Bu da basketbolun sağladığı bir güzellik. Unutulmayacak dostluklar, ilişkiler kurmanızı sağlıyor.’’ dedi.