Engin Kömeç: ‘‘Final Grubu’nda kendi evimizde galip gelmemiz gereken bir maçı kazandık.’’
Engin Kömeç: ‘‘Final Grubu’nda kendi evimizde galip gelmemiz gereken bir maçı kazandık.’’

Mücadeleyi değerlendiren TEKSÜT Bandırma BK BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şunları söyledi: ‘‘Final grubunda oynanan her maç oyuncularımızın gelişimi ve tecrübe kazanması açısından önemli. Bugünkü rakibimiz deplasmanda kaybettiğimiz ve ligin formda ekiplerinden Beşiktaş’tı. Maç boyunca hücumda topun değerini bilerek oynamak ve savunmada rakibimizin hızlı hücumlarını durdurmamız gerekiyordu. Maça savunmada rotasyonlara girmeden baskı yaparak başladık. Hücumda ise istediğimiz sayıları bulduk ve ilk periyodu önde bitirdik. İkinci periyotta da maçın kontrolü elimizdeydi ve devreye de avantajlı bir skor ile girdik. İkinci yarı ile birlikte rakibimizin yaptığı alan savunmasına karşı hücum ritmimizi kaybettik ve rakibimizin bizi yakalamasına engel olamadık. Özellikle 5 kısa oyuncu ile oynamaları bizim de hücum ritmimizi kaybetmemizde diğer bir etkendi. Bundan dolayı da uzun oyuncularımızdan bugün faydalanamadık.

Maçın sonunda ise 5 sayı geriye düşmemize rağmen savunmadaki istediğimiz, gayretimiz ve istediğimiz çok kritik isabetleri bulup maça ortak olduk ve maçı kazandık. Tüm oyuncularımız ve bizler maçın sonunu nasıl oynanır tecrübesini yaşadık. Kendi evimizde galip gelmemiz gereken bir maçı kazandığımız için mutluyuz. Galibiyetinden dolayı tüm oyuncularımı kutluyor, teknik ekibe de desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca destek olan tüm taraflarımıza da teşekkür ediyorum. Beşiktaş takımına da kalan maçlarda başarılar diliyorum.’’ dedi.

Yiğit Karalar ise şunları söyledi: ‘‘Maça iyi başladık. İlk yarı da soyunma odasına önde gittik. Bir ara ritmimizi kaybettiğimiz için mücadelede geri düştük. Daha sonrasında iyi bir performans göstererek maçı kazandık. Takım arkadaşlarımı tebrik ederim.’’ dedi.