Engin Kömeç: ‘‘Rotasyonumuzu geniş tutabildiğimiz önemli bir galibiyet elde ettik.’’
Engin Kömeç: ‘‘Rotasyonumuzu geniş tutabildiğimiz önemli bir galibiyet elde ettik.’’

Mücadeleyi değerlendiren TEKSÜT Bandırma BK BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şunları söyledi: ‘‘Final Grubu’nun son haftalarına yaklaşırken oynadığımız her maç bizim için değerli. Sezon başından bu yana ligin kalitesinin arttığı gibi takım ve oyuncu olarak da bizler de ciddi gelişim gösteriyoruz. Oynadığımız her maç oyuncularımızın kendilerini geliştirmeleri için ve tecrübe edinmeleri açısından bir şans. Son haftalarda bu anlamda yükselen bir grafiğimizin olduğunu ve daha özgüvenli, iyi bir basketbol oynadığımızı düşünüyorum.

Bugün sahada özellikle kendi evimizde oynamamızın da verdiği özgüvenle maça iyi başlamak istedik. Hücumda istediğimiz sayıları bulduk ama savunmada hızlı hücumdan ve boyalı alandan çok fazla sayı yedik. Bundan dolayı da ilk periyot skor olarak dengeli geçti. İkinci periyot savunmadaki direncimizi arttırınca devreye skor olarak avantajlı girdik. İkinci yarıda ön sahadaki baskıyı arttırıp kolay sayılar bulunca da rakibimizin direncini kırıp periyot sonunu çift hanelerde önde bitirdik. Son periyot ise skor avantajından dolayı rotasyonumuzu geniş tutup tüm oyuncularımıza şans verme fırsatı bulduk.

Rotasyona giren oyuncularımız da bu şansını son periyot iyi değerlendirdiler. Bu da bizi ayrıca mutlu etti. Takım olarak tüm oyuncularımızdan katkı almamız bizim için çok değerli. Bugün sahada basketbol oynamaktan keyif alan bir takım vardı. Galibiyetinden dolayı tüm takım oyuncularımızı tebrik ediyorum ve teknik ekibe de desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Gaziantep Basketbol takımını da mücadelesinden dolayı kutluyor kalan maçlarında başarılar diliyorum.’’ dedi.

Önder Atun ise şunları söyledi: ‘‘Maça istediğimiz gibi başlayamadık. Mücadeleyi önde götürsek de istediğimiz oyunu ve basketbolu sahaya yansıtamadık. İkinci yarı ile itibaren maçın kontrolünü tamamen elimize alarak iyi bir galibiyet elde ettik. Kalan maçlarımızı da kazanarak grubu Play-Off için avantajlı bir sırada bitirmek istiyoruz.’’ dedi.