Fahri Güler (Basketfaul): ''Kaldı 10!..TBL 20. Hafta EN'leri''
Fahri Güler (Basketfaul): ''Kaldı 10!..TBL 20. Hafta EN'leri''

20. Hafta ve ligin 3'te 2'si geride kaldı. Oynanan 8 maç içerisinde 6 ev sahibi maçı kazanırken iki takım deplasmanda galip geldi. Zirvedeki ikili kazanmaya devam etti ve serilerini sürdürdü. Play-off yolunda Denizli ve Bandırma Kırmızı saha avantajlarını almak adına emin adımlarla ilerliyorlar.

Normal sezon şampiyonunu  Denizli ve Bandırma maçları belirleyecek. Zirvedeki iki takım da Denizli ile kendi evlerinde, Bandırma ile de deplasmanda oynayacaklar. Bu maçlardan sonra bazı şeyler daha belirgin olabilir.

Bu arada Bandırma Kırmızı demişken... Normal sezon belki olmayabilir ama play-off şampiyonluğu neden olmasın? A takımdan çifte lisanslı oyuncuları oynatıp, belki de bir yabancı transferi ile biranda play-off şampiyonluğu için en büyük adaylardan biri olabilirler. Bunu unutmamak, yabana atmamak gerekir. Daha önce bunu yaptılar, bu sene de neden olmasın!

 

Bandırma kazanmaya devam ediyor. Zirvedeki takımların ardından Denizli ile beraber üst sıraları takibini sürdürmeye devam ediyor. (13. Galibiyeti elde etmiş oldular). Düzce ise 5 galibiyette kaldı. Maçın hikayesi... Ev sahibi farkı açıp öne geçti ama konuk ekip her seferinde yakalamayı başardı ama maçın sonunda genç oyunculara karşı kazanacak nefesi kalmadı. Maça çok konsantre başlayan ev sahibi yaptığı topa baskılar ve bulduğu açık saha basketleriyle farkı çift hanelere çekti. Farkı iyice açtıktan sonra rahatlayan ve kafasında erkenden maçı bitiren oyunculara karşı Mutlu ve Bearden ile 0-15 seri yakalayan konuk ekip maçı tek topa indirmeyi başardı. İkinci yarıda da durum aynıydı ve farkı çift hanelere çıkaran Bandırma rakibinin farkı azaltmasına izin verdi ama yakalanmadı. Oyundaki her oyuncusundan katkı alan ev sahibi haftayı kayıpsız geçmeyi başardı.

Haftanın Altın Karması: Ercan Osmani

Haftanın Genç Oyuncusu: Sadık Emir Kabaca