Engin Kömeç: ‘‘Play-Off adına çok önemli bir galibiyet elde ettik.’’
Engin Kömeç: ‘‘Play-Off adına çok önemli bir galibiyet elde ettik.’’

Mücadeleyi değerlendiren TEKSÜT Bandırma BK BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şunları söyledi: ‘‘Bu sezon final grubuna kalan her takım her takıma üstünlük sağlayabilecek güçte. Rekabeti yüksek çok kaliteli maçlar yapıyoruz. Geçtiğimiz hafta kazanabileceğimiz bir maçta mağlup olmuş ve Play-Off için avantajımızı kaybetmiştik. Rakibimiz Darüşşafaka takımı ise kendi evinde Play-Off’a kalmak adına çok önemli bir galibiyet elde etmişti. Geçtiğimiz hafta aldığımız mağlubiyeti bu maçta telafi etmek zorundaydık.

Maçı kazanmak adına ön sahada yapacağımız baskı ve boyalı alan savunması çok önemliydi. Savunmadaki agresifliğimiz ve akıllı sakin hücum etmemiz ve maçın içinde kalmamız gerekiyordu. Maça biraz yumuşak başladık ve ilk periyodu çift hanelerde geride kapattık. Ama ikinci periyotta yaptığımız savunma ve bulduğumuz sayılar ile maçı dengeledik. Üçüncü periyot aynı oyunumuzu devam ettirip maçın içinde kalmamız gerekiyordu. Son periyot skor olarak bir avantaj elde etsek de rakibimizin geri gelmesine engel olamadık. Maçın sonunda ise çok kritik atışlarda isabet bulup savunmada da agresifliğimiz devam ettirince Play-Off adına çok önemli bir galibiyet elde ettik.

Özellikle her ne kadar maça yumuşak başlasak da genelinde yaptığımız savunma bizim maçı kazanmamızdaki en önemli etkendi. Galibiyete katkı sağlayan tüm oyuncularımı tebrik ediyor ve teknik ekibe de desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Seyir zevki yüksek, güzel bir maç yapmamıza olanak sağlayan Darüşşafaka takımını da göstermiş oldukları mücadeleden dolayı kutluyor ve kalan maçlarında başarılar diliyorum.’’ dedi.

Boran Güler ise şunları söyledi: ‘‘İki maçlık deplasman serisinin ardından karşılaştığımız Darüşşafaka Basketbol maçından Play-Off’lar adına çok önemli bir galibiyet alarak döndüğümüz için mutluyuz. Maça istediğimiz gibi başlayamadık ama ikinci ve üçüncü çeyreklerdeki iyi oyunumuzla galip gelmesini bildik.’’ dedi.