Engin Kömeç: ‘‘Final Grubunun en değerli galibiyetlerinden birini aldık.’’
Engin Kömeç: ‘‘Final Grubunun en değerli galibiyetlerinden birini aldık.’’

Mücadeleyi değerlendiren TEKSÜT Bandırma BK BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şunları söyledi: ‘‘Final grubunun beşinci haftasında bugün kendi sahamızda TED Ankara Kolejliler gelişim takımına karşı sezonun en önemli maçlarından birini oynadık. Final grubunda her takım kalitesini ortaya koyuyor ve her takımı yenebilecek performanslar ortaya koyuyor. O yüzden her maçın önemini bilerek hazırlanıyoruz ve her maça ekstra konsantrasyon ile oynayacak şekilde çıkıyoruz.

Saha avantajımızı da kullanarak kendi evimizde savunmada bugün agresif başlamak istedik. Özellikle boyalı alan savunması maçı kazanmak adına çok önemliydi. Maalesef maça çok yumuşak başladık. Savunmada istediğimiz baskılı savunmayı yapmayıp boyalı alan savunmasının da sıkıntı yaşayınca devreye çift hanelerde geride girdik. İkinci yarı bir reaksiyon gösterip geri gelmek için savunmadaki sertliği arttırıp hücumda da kolay sayılar bularak ritm bulmak zorundaydık. Nitekim ikinci devre özellikle ön sahada yaptığımız müthiş savunma ile sahaya kimliğimizi yansıtarak, geriden gelip maça ortak olduk ve final grubunun en değerli galibiyetlerinden birini aldık.

Birçok oyuncumuz Bandırma Kırmızı takımımız ile yorucu ve uzun bir yolculuk yapmasına rağmen 24 saat sonrası müthiş bir performans ortaya koymaları da gerçekten çok değerliydi. Takdire şayan bir mücadele ortaya koyan tüm oyuncularımı kutluyor, teknik ekibe de desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. TED Ankara Kolejliler gelişim takımına da kalan maçlarında da başarılar diliyorum.’’
dedi.