Erdem Özcan (Banses): ‘’TEKSÜT Bandırma BK’nın Polonya Zaferi''
Erdem Özcan (Banses): ‘’TEKSÜT Bandırma BK’nın Polonya Zaferi''

Bandırma Yerel Basını'nın duayen gazetecilerinden Erdem Özcan'ın kaleme aldığı yazı şu şekilde:

Hakikaten bu zafer gerçek bir zaferdi.

Polonya takımı Anwil Włocławek ile Bandırma’daki maçta çok iyi oynamamıza rağmen son 3 saniyede bir faul atışı sonunda sadece 1 sayı farkla mağlup olmuşuz; geçen hafta ise çok kötü bir oyundan sonra evimizde ligin 14’üncü sırasındaki Ormanspor’a farklı bir şekilde mağlup olmuşuz.

Her takım mağlup olur ama Ormanspor maçında takım çok isteksiz ve çok kötü oynamış beklemediğimiz bir netice alınmıştı. Neyse olan olmuş biz de Polonya maçında başarılar dilemiştik.

İşte TEKSÜT Bandırma buydu…Gerçek kimliğine dönen TEKSÜT Bandırma Polonya’da zafer yazdı… Polonya takımı Anwil Włocławek güçlü bir takımdı. Denk kuvvette iki takım da diyebiliriz. Ama işte bizim oyuncular hepsi öyle bir maç çıkardılar ki şaşırma sırası Polonya takımındaydı. Perdelemeyle vakit harcamayan Terry 11 sayı ve 13 ribaund ile ile kendine gelirken 19 sayı ile oynayan Kalinoski takımı adeta uçurdu. Terry’in 13 ribaundu bana göre çok önemliydi. Takımı ayakta tuttu diyebilirim. Takım; genel olarak çok istekli ve hırslıydı. Ve hiç te panik yapmadan sakindi… Maçın sonuna kadar biraz geriden geldiler ama hiç kopmadılar. Bitime 2 dakika kala skor 77-78’e gelince maçı internetten izlerken…Haydi Bandırma biraz daha gayret! Derken bitime 45 saniye kala skor 81-87’ye geldi. Takım öyle enerjikti ki bu enerjisini 40’ıncı dakikaya kadar sürdürme başarısını gösterdi. Mesela en fazla sayıyı son periyotta, 29 sayı atarak gösterdiler. Kötü oynayan oyuncularımız yok gibiydi. Polonya takımının son dakikalarda aldığı molalar ve çırpınması fayda etmedi. Bandırma’da 1 sayı ile mağlup olduğumuz takımı bu sefer evinde 5 sayı farkla 84-89 mağlup etme başarısı gösterince bakın ne oldu?

Mağlup ettiğimiz AEK dün oynanan maçta Rasta Vechta takımını deplasmanda mağlup edince Teksüt Bandırma FİBA Şampiyonlar Ligi son 16 takım arasında kalma başarısını gösterdi. Üst üste dördüncü sezonda gruptan çıkmayı başaran takımımızı kutluyoruz

Bu demektir ki; Bandırmalı basketbol severler daha çok Avrupa takımını izleyecekler…