Engin Kömeç: ‘‘Zorlu bir deplasmandan önemli bir galibiyet çıkaran oyuncularımı kutluyorum.’’
Engin Kömeç: ‘‘Zorlu bir deplasmandan önemli bir galibiyet çıkaran oyuncularımı kutluyorum.’’

Mücadeleyi değerlendiren TEKSÜT Bandırma BK BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şunları söyledi: ‘‘Final grubunun ikinci hafta ortası maçında Gaziantep Basketbol takımına konuk olduk. Zorlu deplasmanda kazanmamız için geçtiğimiz hafta yaptığımız sert savunmayı ve mücadeleyi ortaya koymamamız gerekiyordu. Maçın ilk periyodu dengeli geçse de ön sahada yaptığımız baskılı savunma ile ilk yarıyı çift hanelerde önde girdik. Maçın üçüncü periyodunda maalesef fazla bireysel hatalar yaptık, rakibimize kolay sayı şansı tanıdık ve skor avantajımızı kaybettik. Son periyotta tekrardan bir reaksiyon gösterdik ve farklı öne geçtik. Maçın sonunda rakibimizin bizi yakalaması için yaptığı savunmaya karşı daha akıllı hücum etmeliydik.

Her maç oyuncularımızın gelişimi ve tecrübe kazanması için fırsat. Bu maçtan da gereken dersleri çıkarıp her maç daha iyi bir basketbol oynamak için çok çalışmaya devam etmeliyiz. Önemli bir deplasmanda iyi mücadele ederek iyi bir galibiyet çıkaran tüm oyuncularımı kutluyorum, destek olan teknik ekibe de teşekkür ediyorum. Gaziantep Basketbol gelişim takımını da göstermiş oldukları mücadeleden dolayı kutluyorum ve kalan maçlarında başarılar diliyorum.’’ dedi.

Mücadeleyi 27 sayı ve 5 asistlik bir performans ile tamamlayarak maçın en değerli oyuncusu olan Boran Güler ise şunları söyledi: ‘‘Final Grubu’na geçtiğimiz hafta iyi başlamıştık. İkinci maçımızda da zorlu deplasmandan galibiyetle ayrıldığımız için mutluyuz. Oyuncu arkadaşlarımı tebrik ediyorum.’’ dedi.