Engin Kömeç: ''Maçı çeviren ve çok önemli bir galibiyet elde eden oyuncularımı kutluyorum.''
Engin Kömeç: ''Maçı çeviren ve çok önemli bir galibiyet elde eden oyuncularımı kutluyorum.''

Mücadeleyi değerlendiren TEKSÜT Bandırma BK BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şunları söyledi: ‘‘Final grubundaki ilk maçımızda kendi evimizde Darüşşafaka Gelişim takımını ağırladık. Maçın anahtarı ön sahada yapacağımız baskılı savunmaydı. Bugün maçın ilk periyoduna agresif başladık ve maçın içinde kalmaya çalışsak da özellikle boyalı alana yapılan penetreleri ve devamında verdiğimiz hücum ribaundları ile geriye düştük. İkinci yarı bir reaksiyon göstermek zorundaydık. Riskler alarak savuna değişiklikler ile geri gelmek ve maça ortak olmak için müthiş bir mücadele ortaya koyduk. Belki de bu sezon en çekişmeli maçlarımızdan birini oynayarak 17 sayı geriden gelip maçı da 9 sayıyla kazandık.

İkinci yarıdaki mücadelemizi her maç yaptığımız sürece bugünkü gibi önemli galibiyetler alabileceğimizi ve her takıma karşı üstünlük sağlayabileceğimizi tekrardan görmüş olduk. Kendi evimizde çok önemli bir bizim açımızdan çok önemli bir galibiyet elde ettik. Özellikle boyalı alan savunması ve savunma ribaundlarına önümüzdeki maçlarda daha çok dikkat etmeliyiz. Bugün sahada her şeyini ortaya koyan ve alkışlanacak bir mücadele ortaya koyan tüm oyuncularımı kutluyorum ve teknik ekibe de desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Darüşaffaka Gelişim takımına da kalan maçlarda başarılar diliyorum.’’ dedi.

Mücadeleyi 30 sayı ve 4 asistlik bir performans ile tamamlayarak maçın en değerli oyuncusu olan Atakan Erdek ise şunları söyledi: ‘‘Final Grubu’na galibiyet ile başladığımız için mutluyuz. Maçın ilk bölümünde istediğimiz oyunu ortaya koyamadık. Ama son çeyreğin başıyla beraber oyundaki kontrolü elimize aldık ve evimizde kazanmamız gereken maçtan galibiyet ile ayrıldık. Tüm takım arkadaşlarımı tebrik ederim.’’ dedi.