Erdem Özcan (Banses): ‘’TEKSÜT Bandırma BK Ezdi Geçti..’’
Erdem Özcan (Banses): ‘’TEKSÜT Bandırma BK Ezdi Geçti..’’

Bandırma Yerel Basını'nın duayen gazetecilerinden Erdem Özcan'ın kaleme aldığı yazı şu şekilde:

Aynen öyle oldu… Öyle bir yarış vardı ki nişe gitmek için, takımımız sonunda alnının akıyla salondan 82-70 galip gelerek ayrıldı.

Saat 20.00’de Kara Ali Acar Spor Salonu’nda Alman ekibi Rasta Vechta ile oynanan maça soğuk havaya rağmen ilginin nasıl olacağını merak etmiştim. Doğrusu bukadar ilgi olacağını beklemiyordum. Servis araçlarıyla gelenlerin yanısıra özel araçlarıyla gelenler okadar çoktu ki, sanki otopark yerlerine otomobil yağmıştı. Zaten yoğun ilgi, salonun dolu dolu olmasından da belli oluyordu. Oyuncularımız da Allah var ya güzel oyunlarıyla galibiyeti hakedip hakkını verdiler.

TEKSÜT Bandırma geçen hafta Yunanistan’ın popüler basketbol takımı A.E.K’ yi başkent Atina’da evire çevire yenerken grubumuzda tüm gözler bize çevrildi. Özellikle de Şehmus Hazer’e… Şehmuz harika bir oyunla 23 sayıyı A.E.K. potasına bırakmıştı. Takım içinde tüm gözler ona çevrildiği akşamki maçta da belli oldu. Şehmuz’u Alman ekibi iyi çözmüş; etkili bir savunmayla Şehmuz sadece 16 dakika süre bulabilmiş ve sadece 2 sayı üretebilmişti. Olsun Şehmuz yoksa kalanlar yetti de arttı bile…(82-70)

Çok zevkli geçen karşılaşmada baştan sona Teksüt Bandırma kaçıyor, Rasta Vechta kovalıyordu. Ama maçın sonuna kadar konuk ekip 1 sayı bile öne geçemedi…Lehimize olan 8-10 fark maçın sonuna kadar devam ederken Rıdvan hiç gereği yokken turnikeyi kaçırınca fark birden 2 sayıya iniverdi. Alman ekibi çok iyi mücadele ediyordu. Tehlikeyi gören Hakan Demir’in aldığı mola sonrası Rıdvan bu sefer oyunun kaderini belli eden üçlüğü atınca tamam dedik bu iş bitecek. Nitekim sahneye 13 sayı ile oynayan Smith ve 24 sayı ile oynayan Terry çıktı. 1 -2 dakika hariç Teksüt oyun disiplininden hiç kopmadı. Son periyodun ilk 5 dakikasında adeta coşan takım müthiş bir mücadele örneği verirken genç oyuncumuz Alperen’in de sayısı yoktu ama mücadelesi ayakta alkışlandı.

Maşallah, takımımız bitime 3 dakika kala adeta coştu. Terry, Smith, Hummer ve Kalinoski şov yaparken başantrenör Hakan Demir tüm Türk oyunculara süre vermesi ve son 2 dakikada 5 Türk oyuncusunun parkede mücadelesi olumluydu.

Teksüt Bandırma Basketbol Kulübü de daha önce Banvit zamanında da olduğu gibi bu sezon da birkaç oyuncu hariç yepyeni isimlerden oluştu. Son yıllarda her sezon böyle oluyordu. Bu sezon başında da bu takım acaba ne yapar sorusu herzaman sorulmuştur ama işte görüldüğü gibi yepyeni isimlerle alınan neticelere de bakacak olursak Teksüt Bandırma artık ”takım” olmuş, oyuncular birbirleriyle çok güzel kaynaşmışlar. Akşam olduğu gibi bir-iki maç hariç mağlup oldukları maçlarda bile harika maçlar çıkarmışlar; özellikle Anadolu Efes ve Tofaş veya A.E.K. karşısında olduğu gibi çok güzel neticeler almışlar. Anlaşılıyor ki her yıl yeni kadro kurulurken çok isabetli kararların alındığı belli oluyor. Ve elbet de kolay olmuyor bu işler…

Bu başarı bana göre başta Başkan Özkan Kılıç olmak üzere tüm yönetimin başarısı olduğunu ortada…