BANDIRMA KIRMIZI BK, KONYASPOR’U FARKLI MAĞLUP ETTİ!..
BANDIRMA KIRMIZI BK, KONYASPOR’U FARKLI MAĞLUP ETTİ!..

Türkiye Basketbol Ligi 15. Hafta Karşılaşmasında Bandırma Kırmızı BK, Bandırma’da konuk ettiği Konyaspor’u 79-61 farklı mağlup ederek Ligin ilk devresini galibiyet ile kapadı.

Kırmızılı Gençler karşılaşmaya Eray Akyüz, Sedat Ali Karagülle, Boran Güler, Hakan Sayılı ve Ercan Osmani beşi ile başladı.Mücadeleye hızlı başlayan taraf ev sahibi ekip Bandırma Kırmızı BK oldu. Mücadeleye Eray Akyüz ve Ercan Osmani’nin sayıları ile 11-0’lık bir seri ile başlayan Kırmızılı Gençler, 5. dakikayı da 11-0 önde geçti. Kalan bölümde de üstün oyununu sürdüren Bandırma ekibi ilk çeyreği de 16-9 önde geçti.

İkinci çeyreğe hızlı başlayan taraf bu kez konuk ekip Konyaspor oldu. Hücumlarda Alp Karahan ile sayılar üreten konuk ekibe, Sedat Ali Karagülle ve Ercan Osmani ile cevap veren Kırmızılı Gençler 15. dakikayı32-24 önde geçti. Kalan bölümde hücumlarda Ercan Osmani ile sayılar üreterek etkili olan Kırmızılı Gençler, soyunma odasına da 44-27 önde girdi.

İkinci yarıya iki takım da dengeli başladı. Karşılıklı sayılarla başlayan çeyrekte hücumlarda Mehmet Özdoğan ve Alp Karahan ile sayılar bulan konuk ekibe, Ercan Osmani ve Sadık Emir Kabaca ile cevap veren Kırmızılı Gençler, 25. dakikayı 53-36 önde geçti. Kalan bölümde Eray Akyüz ile sayılar üreten Bandırma Kırmızı BK, final çeyreğine de 22 sayı fark ile 64-42 önde girdi.

Final çeyreğine her iki takım da karşılıklı sayılarla başladı. Son çeyreğin ilk bölümünde sayı üretmekte zorlanan her iki ekipten Bandırma Kırmızı BK, hücumlarda Eray Akyüz ve Ercan Osmani ile sayılar üretince 35. dakikayı 68-51 önde geçti. Kalan bölümde karşılıklı sayılarla geçilirken, Kırmızılı Gençler karşılaşmadan 18 sayı fark ile 79-61 galibiyetle ayrıldı.

Bandırma Kırmızı BK ligde önümüzdeki hafta 26 Ocak Pazar günü saat 14.00’te TEKSÜT Kara Ali Acar Spor Salonu’nda Balıkesir BŞB’yi konuk edecek.

Bandırma Kırmızı Antrenörü Ayberk Alen karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi: ‘‘İlk yarının son maçında kazandığımız için çok mutluyuz. Maçı başından sonuna kadar çok iyi bir savunma yaparak kazandık.

Oynadığımız maçlar arasında en iyi savunma yaptığımız bir maçtı. Hücumdada aynı akışkanlığı yaptık. Maçın kontrolü tamamen bizdeydi. Baştan sona üstün bir oyun oynadık ve kazandık. Tüm oyuncuları ve teknik ekibi kutluyorum.’’ dedi.

Eray Akyüz ise: “Devrenin son maçını galibiyet ile kapattığımız için çok mutluyuz. Önümüzdeki devrede kazanmamız gereken ve telafi etmemiz gereken maçlar var. Liderliği kovalamamız lazım. Ligin en iyi antrenör ve oyuncu grubuna sahibiz. Bunu değerlendirerek şampiyon olmak istiyoruz.’’ dedi.

Maç: Türkiye Basketbol Ligi 15. Hafta Karşılaşması

Salon: TEKSÜT Kara Ali Acar Spor Salonu, Bandırma

Hakemler: Tekin Özübir, Halil Erkoç, Burak Yılmaz

Periyotlar: 1P: 16-9 2P: 28-183P: 20-15 4P: 15-19 MS: 79-61

Bandırma Kırmızı BK: Sedat Ali Karagülle 7 sayı, 1 ribaund; Eray Akyüz 21 sayı, 9 ribaund; Boran Güler 6 sayı, 4 asist; Ercan Osmani 21 sayı, 11 ribaund; Hakan Sayılı 4 sayı, 3 ribaund; Sadık Emir Kabaca 14 sayı, 4 ribaund; Önder Atun 6 sayı, 3 asist.

Konyaspor: William Goodwin 3 sayı, 8 ribaund; Berkay Sinirlioğlu 6 sayı, 3 ribaund; Mehmet Özdoğan 14 sayı, 3 ribaund; Tufan Önen 5 sayı, 5 ribaund; İbrahim Yıldırım 8 sayı, 3 ribaund; Emre Özkan 3 sayı, 1 asist; Azizcan Özdemir 2 sayı; Alp Karahan 18 sayı, 3 asist; Osman Şirin 2 sayı.