Engin Kömeç: ''Dar rotasyondan dolayı ilk yarıdaki iyi oyunumuzu ikinci yarıya yansıtamadık.''
Engin Kömeç: ''Dar rotasyondan dolayı ilk yarıdaki iyi oyunumuzu ikinci yarıya yansıtamadık.''

Mücadeleyi değerlendiren TEKSÜT Bandırma BK BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şunları söyledi: ‘‘Bugün mücadeleye savunmada agresif hücum da ise akıllı oynayarak başladık. İlk yarı istediğimiz oyunu sahaya yansıtarak maçın hep içinde kalmaya çalıştık. İkinci periyot uzunlarımızın faul problemine girmesi ile savunma değişikliğine gittik ve rakibimiz buna reaksiyon veremedi. İkinci periyodun sonunda da göstermiş olduğumuz mücadele ve ile devreye de önde girdik.

Eksik oyuncularımızın da olmasından dolayı dar bir rotasyonla oynamamız ve her iki uzun oyuncumuzun da oyun dışı kalmasıyla maalesef ikinci yarı oyundan düştük. Bu da rakibimizin bize ribaundlarda üstünlük sağlamasına sebep oldu. Gömülen savunmaya karşı istediğimiz dış atışları bulduk ama dış atış yüzdemiz 16/1 gibi çok düşük kaldı. Kritik boş atışları sayıya çevirebilseydik oyunun içinde kalkabilirdik. Geri gelmek ve oyuna ortak olmak için maçın sonunda bir reaksiyon göstersek de yeterli olmadı.

Ayrıca bugünkü mücadelede bench katkısı da alamamamız maçta kilit rol oynadı. Bundan dolayı da iki farklı yarı oynadık. Çok çalışarak kalan maçlarda da bugün ilk yarıdaki iyi oyunumuzu tüm maça yayarak oyunumuzu daha çok geliştirmeliyiz. Galip gelen Fenerbahçe Beko gelişim takımını tebrik ediyorum. Bugün sahada iyi mücadele eden tüm takımımı kutluyor, destek olan tüm teknik ekibi de teşekkür ediyorum. Grup aşamasında kalan iki maçımızı da kazanarak final grubunu en avantajlı şekilde bitirmek istiyoruz.’’ dedi.

Boran Güler ise şunları söyledi: ‘‘Maça istediğimiz gibi başladık. İkinci çeyrekte de yapmamız gerekenleri doğru bir basketbol oynayarak ortaya koyduk. Ancak ikinci yarının başında hem savunmada hem de hücumda istediğimiz oyunu ortaya koyamamamız ve basit top kayıpları yapmamız maçı kaybetmemize neden oldu. Kalan maçlarımızı kazanarak grubu iyi bir noktada tamamlamak istiyoruz.’’ dedi.