Erdem Özcan (Banses): ‘’Terry TEKSÜT Bandırma’yı Uçurdu.’’
Erdem Özcan (Banses): ‘’Terry TEKSÜT Bandırma’yı Uçurdu.’’

Bandırma Yerel Basını'nın duayen gazetecilerinden Erdem Özcan'ın kaleme aldığı yazı şu şekilde:

Evet doğrudur, Emanuel Terry gerçekten TEKSÜT Bandırma takımını adeta uçurdu!

25 sayı ile oynadığı maçta takımını Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde evinde oynadığı Belçika takımı karşısında alınan galibiyette (89-81) önemli rol oynadı. Peki diyeceksiniz ki 3 gün önce yine evimizde oynanan ve 3 sayı farkla yenildiğimiz (80-83) M.Y Afyon Belediye maçında neden uçuramamış. Pek hakemler konusunda yazmak istemezdim ama gel de bu maçta yazma. Sözde tecrübeli bir hakem olan Emin Moğulkoç’un sayesinde! Terry daha maçın başlarında 3 faul alıvermişti. Sonra bir faul daha. Bu çok kısa sürede alınan fauller nedeniyle Terry 13 sayıda kalmış ve takımına gereği şekilde faydalı olamamıştı; yani o maçta takımını uçuramamıştı.

Akşam oynanan FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nda oynadığımız Belçika takımı Telenet Giants Antwerp de genç bir takım ve bizim takım gibi çok enerjik ve özellikleri olan bir takım.

Topu çok çabuk elden çıkarıyorlar ve dış atışlarda başarılıydılar. Biz de boş durmuyor başarılı bir maç çıkarıyorduk ama bir türlü kopup arayı açamıyorduk. Fakat işte bu akşam gerçekten Terry’in gecesiydi. Art arda adeta uçarak yaptığı smaç basketler karşı takımın moralini bozarken TEKSÜT Bandırma’yı da adeta uçuruyor, taraftarları coşturuyordu. Ama Terry yalnız değildi. 18 sayı ile oynayan Prewitt, 11’rer sayıları olan Smith, Rıdvan ve Hummer de kritik anlardaki basketleriyle Terry’in işin kolaylaştırdılar. 8 sayı ile oynayan Kalinoski’nin hakkını yemeyelim. Çok zevkli ve heyecanlı bir karşılaşma oldu. Maça gelenler çok şanslıydı. Yağmur yok, çamur yok soğuk hiç yok; sıcak ve nezih bir salon ve ortamda 2 saate yakın estetik güzellikleriyle oturduğunuz yerden bir Avrupa takımını veya Türk takımlarını izliyorsunuz. Günün yorgunluğunu çıkarıyorsunuz. Hele bir de galip gelmişse takım; tabi galibiyetin keyfi daha bir başka oluyor.

Avrupa maçları bedava, maça gelecek olanlar araçları yoksa Kulüp, kent merkezinden maça 1 saat kala her 15 dakikada özel araç kaldırıyor maç sonunda yine aldığı yere bırakıyor. Kolay değil bu organizasyon. Kulüp yöneticilerine teşekkür etmeliyiz.

Önümüzde oynanacak Fenerbahçe Beko maçı için başarılar dilerim.