Ayberk Alen: ‘’Oyuncuların yaşları küçük olabilir ama basketbol akılları yaşının çok üzerinde.’’
Ayberk Alen: ‘’Oyuncuların yaşları küçük olabilir ama basketbol akılları yaşının çok üzerinde.’’

Bandırma Kırmızı BK Takımı Başantrenörü Ayberk Alen, basketfaul.com'a değerlendirmelerde bulundu:

TBL'nin onbirinci haftasına geldiğimiz şu günlerde en başarılı takımların başında kuşkusuz Bandırma Kırmızı BK geliyor. Çocukluğundan itibaren kulübün içinde olan Ercan Osmani'yi saymazsanız yabancısız oynayan Bandırma Kırmızı BK liderin sadece 1 galibiyet gerisinde.

Koç Ayberk Alen sezonun şu ana kadarki bölümüyle ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı: "Eray ve Ercan yaşları genç de olsa ligin deneyimli oyuncuları arasında. Diğerleri de Ligin sertliğine çok çabuk adapte olunca başarı geldi. Aslına bakarsanız 2000, 2001 ve 2003 doğumlu oyunculardan oluşan Takımımızın bu çıkışını Ligin ikinci yarısında bekliyordum. Verdikleri mücadelenin karşılığını almaya başladıklarında bunun keyfiyle daha fazla mücadele eden bir Takım haline geldik. Oyuncuların yaşları küçük olabilir ama basketbol akılları yaşının çok üzerinde.

Ligde bugün dördüncü sıradayız, sezon sonunda kaçıncı oluruz bilmiyorum ama bu takımın başarısı A Takıma oynamaya hazır oyuncu vermek olacaktır. Gelecek sezon bu takımdan 3-4 oyuncu A Takıma geçebilecek gibi gözüküyor. Oyuncuların en büyük motivasyonu ise bir gün A Takım ile BSL'de oynayabileceklerini hissetmeleri.

Bu çocuklar hata yapmak için buradalar. Hata yapacaklar ki bunlardan ders alıp yukarı daha olgun şekilde gidebilsinler.

Ligde hedefi olan yüksek bütçeli Takımlar ile iyi yabancıları bulunan diğerleri arasında büyük güç farkının olmaması Ligi ilginç hale getirdi. Genel olarak bütçelerde azalma olsa dahi yine aynı yerliler bu ligde yer alıyor. Bir galibiyet ya da bir mağlubiyet yerinizi 5-6 sıra değiştirebiliyor, sadece galibiyet ve mağlubiyetlerin değil, averajları da düşündüğünüzde her sayının değer kazandığı bir ligdeyiz. Çok heyecan verici bir Lig ama her an dikkatli olmak durumundasınız. 10 yıldır bu ligdeyim ve bu kadar çekişmeli olanını hatırlamıyorum." dedi.