Engin Kömeç: ''Bizim için final grubuna taşıyabileceğimiz önemli bir şansı kaçırdık.''
Engin Kömeç: ''Bizim için final grubuna taşıyabileceğimiz önemli bir şansı kaçırdık.''

Mücadeleyi değerlendiren TEKSÜT Bandırma BK BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şunları söyledi: ‘‘Kendi evimizde kazanmamız gereken çok önemli bir maçı kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Bugün Ligin kaliteli iki ekibi karşı karşıya geldi. Biz kesinlikle kendi evimizde kazanıp final grubuna bir galibiyet daha taşımak istiyorduk. Maçın başından sonuna kadar hep maçın içinde kaldık. Savunmada gösterdiğimiz mücadeleyi hücuma yansıtamadık. Kolay sayılar bulabileceğimiz pozisyonları da değerlendiremedik. Biz rakibimizden pozisyon itibari ile daha fazla hatalar yapınca Tofaş takımı bu hataları iyi değerlendirdi. Bizim savunmada daha konsantre olmamız gerekirdi.

Maçın sonunda kazanma noktasında elimize gelen şansı da değerlendiremeyince bizim için final grubuna taşıyabileceğimiz çok önemli bir galibiyet şansını kaçırdık. Göstermiş olduğumuz mücadele ile biz de kazanmayı hak etmiştik. Kalan maçlarda daha iyi bir basketbol oynayarak bu mağlubiyeti telafi etmek için daha çok çalışacağız. Tofaş takımını tebrik ediyorum.’’ dedi.

Fatih Bardak ise şunları söyledi: ‘‘Kazanmamız gereken bir maçı kaybettiğimiz için üzgünüz. Kalan maçlarımıza daha çok çalışarak bu mağlubiyeti telafi etmek istiyoruz.’’ dedi.