Eski TEKSÜT Bandırma BK Antrenörü Mete Babaoğlu’ndan Övgü
Eski TEKSÜT Bandırma BK Antrenörü Mete Babaoğlu’ndan Övgü

Deneyimli basketbol antrenörü Mete Babaoğlu, ‘’TEKSÜT Bandırma BK’dan bahsederek birkaç sene boyunca oyuncu kadrosunu korumayı başarabilirse şampiyonluğu kazanabilir. Diğer takımların oyuncu konusunda TEKSÜT Bandırma BK’yı örnek almaları gerekiyor.’’ İfadelerine yer verdi.

Türkiye’deki Kulüplerin alt yapıları tekrardan bir ivme kazanabilir mi sorusuna ise: ‘’Tabi ki kazanabilir. Bunun en güzel örneğini TEKSÜT Bandırma BK yapıyor şu an. Dışarıdan transfer ettiği hiçbir oyuncu yok. Şu anda takımlar zaten 5 yabancı oyuncuyla sahaya çıkmak zorunda. 5 yabancı oyuncuyu düzgün seçen geri kalan 7 tane kendi alt yapısından yetiştirdiği oyuncu ile şampiyon olabilir. TEKSÜT Bandırma BK kadrosunu birkaç sene korumayı başarırsa yapamayacağı bir şey değil. Diğer takımların TEKSÜT Bandırma BK’yı örnek almaları gerekiyor.’’ dedi.

Türkiye Ligi üzerinden konuşursak oyun felsefesini beğendiğiniz bir takım var mı sorusuna ise: ‘’TEKSÜT Bandırma BK iyi gidiyor. Zaman içerisinde taşlar yerine oturdukça daha iyi olacaklardır.’’ dedi.