Engin Kömeç: ''Sahaya karakter koyarak kazanan takımımı tebrik ederim.''
Engin Kömeç: ''Sahaya karakter koyarak kazanan takımımı tebrik ederim.''

Mücadeleyi değerlendiren TEKSÜT Bandırma BK BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şunları söyledi: ‘‘Final Grubuna taşıyabileceğimiz ve aynı zamanda ikili avaraj avantajını da elde ettiğimiz çok önemli bir deplasman galibiyeti elde ettik. Öncelikle maçın başından sonuna kadar çok iyi mücadele eden sahaya karakter koyan ve galibiyeti de hak eden tüm takımı ve teknik ekibi kutluyorum.

Müsabakaya savunmada çok istekli başladık. Bulduğumuz kolay sayılar ile oyunun kontrolünü ele aldık ve öne geçtik. Maç içerisindeki sert savunmayı maçın geneline yayıp farklı öne geçsek de son periyot rakibimizin savunma değişikliğine reaksiyon veremedik. Sonunda fark kapansa da maçın sonunu akıllı oynayarak çok önemli bir deplasmandan direk rakibimiz olabilecek bir takıma karşı deplasmanda kazandık ve galibiyet serimizi sürdürdük. Bu galibiyet de bize özgüven kazandırdı. Bu güzel oyunu kalan maçlarda da gösterip final grubuna en avantajlı şekilde çıkmak istiyoruz. İyi bir mücadele ortaya koyan Türk Telekom Gelişim takımına da kalan maçlarında başarılar diliyorum.’’ dedi.

Karşılaşmayı 32 sayı, 6 ribaund ve 6 asistlik bir performansla tamamlayan Boran Güler ise şunları söyledi: ‘‘Yoğun bir fikstürde deplasmanda oynadığımız bu maçtan galibiyet ile ayrıldığımız için mutluyuz. Üst üste maçlar oynuyoruz ve bazı maçlarda performansımızda düşüklük olabiliyor. Ama böyle maçlarda da kazanmak bizim için iyiye işaret. Takım arkadaşlarımı kutlarım.’’ dedi.