Engin Kömeç: ''Hem Takım olarak hem de bireysel olarak birçok dersler çıkarmamız gerekiyor.''
Engin Kömeç: ''Hem Takım olarak hem de bireysel olarak birçok dersler çıkarmamız gerekiyor.''

Mücadeleyi değerlendiren TEKSÜT Bandırma BK BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şunları söyledi: ‘‘Çok yoğun bir haftada kendi evimizde kazanmamız gereken bir maçta galip geldiğimiz için mutluyuz. Öncelikle iyi mücadele eden Arel Üniversitesi Büyükçekmece Gelişim Takımını kutluyor ve kalan maçlarında başarılar diliyorum.

Maalesef bugün maçta istediğimiz savunma sertliğini gösteremedik ve rakibimize çok fazla hücum ribaundu ile ikinci şans ve kolay hızlı hücum sayıları verdik. Geniş rotasyonda diğer oyuncularımızdan da performans anlamında istediğimiz katkıyı alamadık. Tüm yaptığımız iyi savunmaların sonunda savunma ribaundlarını alamadığımız için de hücumda istediğimiz kolay sayılıları da bulamadık. Son periyot bir reaksiyon gösterip öne geçtiğimiz anlarda skor avantajını maçın sonunda da koruyup daha akıllı oynamalıydık. Bu maçtan da hem Takım olarak hem de bireysel olarak birçok dersler çıkarmamız gerekiyor. Bu analizler ile kalan maçlarda daha iyi bir basketbol oynamalıyız. Tüm oyuncularımızı ve teknik ekibi galibiyetten dolayı kutluyorum.’’ dedi.

Karşılaşmayı 27 sayı ve 9 ribaundluk bir performansla tamamlayan Boran Güler ise şunları söyledi: ‘‘Maça istediğimiz gibi başlayamadık. İstediğimiz hücum ve savunma oyunlarını da sahaya yansıtamadık. Ama son çeyrekteki iyi oyunumuzla öne geçmenin de avantajını koruyarak evimizde kazandığımız için mutluyuz.’’ dedi.