Erdem Özcan (Banses): ‘’TEKSÜT Bandırma BK’nın Avrupa Başarısı’’
Erdem Özcan (Banses): ‘’TEKSÜT Bandırma BK’nın Avrupa Başarısı’’

Bandırma Yerel Basını'nın duayen gazetecilerinden Erdem Özcan'ın kaleme aldığı yazı şu şekilde:

Yeni sponsoru, yeni başantrenörü ve yepyeni bir kadro ile 2019-2020 sezonunda basketbol ligine başlayan TEKSÜT Bandırma, ülkemiz basketbol liginde ve Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde harikalar yaratmaya devam ediyor. Tüm veriler yeni, ancak Başkan Özkan Kılıç’ın 25 yıldan beri başında bulunduğu yönetim aynı olunca başarı da beraberinde geliyor.

Maçı cep telefonundan izledim. Zor oluyor ama başka çare yok. Hatalar varsa artık kusura bakmazsınız.

Henüz 3 gün önce şehrimizde oynanan Bahçeşehir Koleji maçında ilk 3 periyot başa baş giden maçta final periyodunda coşan takımımız parkeden 82-68 galip gelerek ayrıldıktan 3 gün sonra kendini Fransa’da buldu. Burada da FIBA Avrupa Şampiyonlar Ligi B grubu 7. Hafta karşılaşmasında EB Pau takımına tam 20 sayı fark yaparak adeta eze eze yenip 96-76 galip gelerek hem salondaki bir avuç gurbetçiyi hem de hepimizi sevindirdiler. Salonda bulunan bir avuç Türk taraftarın yanında en az 3-4 bin Fransız taraftar coşkulu destekleriyle salonu gürültüye boğuyorlardı ama 40 dakikanın sonunda “Fransız kaldılar!” Tam 20 sayı farkla galip geldiğimiz maçta takımımız Teksüt Bandırma’nın etkili oyunu sonunda oyuna “Fransız kalan!” Fransız taraftarların sesleri kısıldı. Takımımız öyle güzel oynuyordu ki oyunu sürekli önde götürdüler. Tam yetiştiler fark kapanıyor derken ortaya birden genç Alperen 17 yaşında; 20 sayısı olan Alperen Şengün çıkıyor veya 5 sayısı vardı Emanuel Davon Terry’in, ama 3 gün önceki Bahçeşehir maçında 19 sayısı vardı; hücumda, ya adeta uçarak potaya smaç yapıyor, ya da savunmada duvar olup blok yapıyor arkadaşlarını coşturuyordu.

Alperen’e bir parantez daha açıyorum. Alperen çok başarılı işler yaptı. “Bir yıldız doğuyor” desem ne dersiniz bilmiyorum ama Alperen henüz 17 yaşında neden olmasın.

18 sayı ile oynayan Kalinoski ,16 sayısı ile Smith, 12 sayı ile Şehmus ve 11 sayı ile oynayan Prewitt skor farkını sürekli önde tutup fark 15 sayıya çıkınca başarılı başantrenör Hakan Demir parkeye 6 Türk oyuncuya yer vermesi çok gurur vericiydi… Fransız oyuncular karşısında Türk oyuncular; Kaptan Rıdvan, Şehmuz , Alperen, Sadık, Erkan ve Furkan.

Hem de deplasmanda 3. galibiyetini aldığımız maçta özellikle Prewitt ve Kalinoski üçlükleri takıma sürekli nefes aldırdı. Kolay sayılar yiyorduk ama kolay da sayılar bulunca işimiz kolaylaşıyordu.

Yanılmıyorsam en çok 4 sayı bize yaklaştılar ama dedim ya takımın maşallahı var biz ezdik geçtik… “Fransız kalan “Fransızlar oldu: 96-76.

Tebrikler TEKSÜT Bandırma …