FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde En İyi Genç Oyuncu Ödül Yarışında Önde Gelen Kimler?
FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde En İyi Genç Oyuncu Ödül Yarışında Önde Gelen Kimler?

Bugün FIBA Şampiyonlar Ligi’nde çıkan habere göre; TEKSÜT Bandırma BK’lı genç oyuncu Şehmus Hazer, ligin en iyi genç oyuncuları arasında gösterildi. Haberin devamı şu şekilde;

2019-2020 FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde kim en iyi genç oyuncu seçilecek? Normal sezonda sadece altı oyuncuyu değerlendiriyoruz, ancak şimdiden bu ödüle layık birçok yarışmacının olduğu belli oldu.

Şehmus Hazer – TEKSÜT Bandırma BK

Bu ligde genç bir oyuncu bulmanın en akıllı yolu? Sadece Bandırma’da neler olup bittiğini görün.

TEKSÜT Bandırma BK bize 2016-2017 sezonunda En İyi Genç Oyuncu Furkan Korkmaz’ı vermişti ve belki de şimdi sıra Şehmus Hazer’de.

İçeri kat edişleri ve boyalı alandaki bitirişleriyle savunmalar için karın ağrısı olan bu şutör guard için elektrik akla ilk gelen kelime olsa gerek.

Hazer kontaktan kaçınmayan ve kendi yörüngesini son üç yılda yukarıya çeken bir oyuncu. Bu genç adam 2017-2018 sezonunda 3.6 sayı ortalamasına sahipken; geçtiğimiz sezon (2018-2019) 7.5 sayı üreterek, çift hanelerle ya da çift hanelere yakın maçlar çıkardı.

Üç sayı çizgisinin gerisinden %28 yüzdesiyle oynadığı Hapoel Jerusalem maçında 17 sayı ile maçı tamamlaması onun kötü gününde bile nasıl sayı bulabildiğini bizlere gösterdi. Şehmus için bir sonraki adim olarak açık alanda güvenilir bir dış şutu olduğunu düşünün.