TEKSÜT Bandırma BK Başkanı Özkan Kılıç, Basketfaul'e Açıklamalarda Bulundu
TEKSÜT Bandırma BK Başkanı Özkan Kılıç, Basketfaul'e Açıklamalarda Bulundu

TEKSÜT Bandırma BK Başkanı Özkan Kılıç: ‘’Takımımızın başarısını; sisteme, Kulüp organizasyonuna ve geleneklerine, koçumuz Hakan Demir'in performansına bağlıyorum.’’

TEKSÜT Bandırma BK Başkanı Özkan Kılıç, Türkiye'nin önde gelen basketbol haber sitelerinden olan basketfaul.com'a açıklamalarda bulundu.

Yeni bir sponsorla ama önceki sezonlara göre daha düşük bir bütçe ve yerli rotasyonu tamamıyla gençlerden oluşan bir kadroyla yola çıkan TEKSÜT Bandırma BK gün itibariyle 9 maçta 7 galibiyetle ilk beş takımdan biri. İlk yarının bitmesine 6 hafta kala Bandırma ekibi Türkiye Kupası'na kalmayı, yani devreyi ilk 8 arasında bitirmeyi büyük ölçüde garantiledi.

TEKSÜT Bandırma BK Başkanı Özkan Kılıç'a bir soru sorduk: ‘’Bu başarıyı bekliyor muydunuz?’’

Ve şu yanıtı aldık: "Sezon başlarken ligde kalma mücadelesi vereceğimizi ve alt sıralarda yer alabileceğimizi düşünüyordum ama takım beklentilerimizin çok üzerinde iş yaptı. Bunu sisteme, Kulüp organizasyonuna ve geleneklerine, koçumuz Hakan Demir'in performansına bağlıyorum. Hakan Demir iş ahlakıyla, Kulübe sağladığı uyumla ailemizin değerli bir bireyi oldu. Geçen sezon da 3 yabancıyla takımı düşme potasından alıp, Play-Off bandına taşımıştı.

TEKSÜT Bandırma BK bu başarıyı toplam 1 milyon dolarlık oyuncu bütçesiyle başardı. Yabancı oyuncular ve gençlerimiz her gün üzerine koyarak Takımı bugünlere getirdi. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Umarım sezon boyunca bu çizgimizi artırarak devam ederiz." dedi.