Engin Kömeç: ''Son periyotta yaptığımız agresif savunmayı maçın tamamına yaymamız gerekiyor.''
Engin Kömeç: ''Son periyotta yaptığımız agresif savunmayı maçın tamamına yaymamız gerekiyor.''

Mücadeleyi değerlendiren TEKSÜT Bandırma BK BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şunları söyledi: ‘‘Kendi evimizde mutlaka kazanmamız gereken bir maçtan galibiyet çıkardığımız için mutluyuz. Her takımın her takıma üstünlük sağladığı ve dengeli olan Gençler Ligi’nde her maçın zor ve bir o kadar önemli olduğunun farkındayız. Her maç oyuncularımızın kendini geliştirmesi ve tecrübe kazanması için önemli. Kendi evimizde ve deplasmanda kritik mağlubiyetler aldık. Bu maç ile birlikte bu mağlubiyetleri telafi etmemiz gerekiyordu. Aramıza yeni katılan oyuncular ile birlikte bir uyum süreci yaşıyoruz. Bu süreci de maçlar yaparak atlatacağımızı düşünüyorum. Bir, Takım olarak beraber hareket edip birbirimize daha çok güvenmeliyiz ve yardımcı olmalıyız.

Maça yine istediğimiz gibi başlayamadık. Savunmada çok kritik savunma rotasyonlarında hatalar yaptık. Bu da maçın ilk periyodunda geriye düşmemize sebep oldu. İkinci periyot ile beraber savunma direncimizi arttırıp hızlı hücumlardan bulduğumuz sayılar ile geri geldik. Üçüncü periyotta maçın içerisinde kalmak için ekstra efor sarf ettik. Nitekim maçın son periyodunda savunmada önemli bir reaksiyon gösterip öne geçerek sonunda kendi evimizde oynadığımız önemli bir maçtan galibiyet çıkardık. Özellikle son periyotta yaptığımız agresif takım savunmasını maçın tamamına yaymamız gerekiyor. Tüm oyuncularımı ve teknik ekibi galibiyetten dolayı kutluyorum. Gelişim Koleji takımına da kalan maçlarında başarılar diliyorum.’’ dedi.

Karşılaşmayı değerlendiren Ahmet Hakan Öge ise şunları söyledi: ‘‘Maça istediğimiz gibi başlayamadık. Hücumda ve savunmada istediğimiz oyunu ortaya koyamadık. Ama ikinci çeyreğin ortalarından itibaren kendi kimliğimize büründük. Maçı kazandığımız için mutluyuz.’’ dedi.