Engin Kömeç: ‘‘Yapmak istediğimiz agresifliği ortaya koyamadık.’’
Engin Kömeç: ‘‘Yapmak istediğimiz agresifliği ortaya koyamadık.’’

Mücadeleyi değerlendiren TEKSÜT Bandırma BK BGL Takımı Başantrenörü Engin Kömeç şunları söyledi: ‘‘Kendi evimizde oynadığımız önemli bir maçı kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Önümüzdeki maçlarda bu mağlubiyeti telafi etmek zorundayız. Bugünkü maça özellikle savunmada çok yumuşak başladık. İlk periyot kendi evimizde 26 sayı yememiz ve ilk faulümüzü ise periyodun bitmesine 3 dakika kala yapmak istediğimiz agresifliğimizi ortaya koyamadığımızın bir işaretiydi. Uzun oyuncularımızdan da bugün istediğimiz verimi alamadık ve beklediğimiz enerjiyi sahaya bugün yansıtamadık.

Sahada çok daha iyi mücadele etmeliydik. Rakip takım da bulduğu ritm ile iç dış dengesini iyi sağladı ve özellikle dış atışlarda bugün çok iyi bir yüzde yakaladı. Son periyotta bir reaksiyon versek de bugün için yeterli olmadı. Kendi evimizde bugün oynadığımız basketbol bize yakışmadı. Bu maçtan dersler çıkarıp bir an önce toparlanmamız gerekiyor.’’ dedi.

Karşılaşmayı değerlendiren Önder Atun ise şunları söyledi: ‘‘İstemediğimiz bir mağlubiyet aldık. Boyalı alanda istediğimiz oyunları oynayamadık. Bundan dolayı da hücum ve savunma ribaundlarında sorunlar yaşadık. Bu maçtan dersler çıkararak bir an önce bu mağlubiyeti telafi etmeliyiz.’’ dedi.